REKLAMA

AppCampus – najgorętszy program dla deweloperów na świecie

15.09.2012 16.04
AppCampus program Nokii oraz Microsoftu dla deweloperów - 18 milionów euro do rozdysponowania
REKLAMA
REKLAMA

Właśnie tak jak brzmi tytuł tego wpisu, reklamują swój wspólny projekt Nokia, Microsoft oraz Uniwersytet Aalto. Obydwie firmy zaobowiązały się zainwestować w program przeznaczony dla twórców mobilnych aplikacji do 18 milionów euro! W związku z tym deweloperzy mają o co zabiegać.

Przystępując do programu można na swój własny projekt uzyskać finansowanie od 20 aż do 70 tysięcy euro. Przedsięwzięcie rozpoczeło swoją działalność 14 maja bieżącego roku i do chwili obecnej odnotowano już 900 zgłoszeń z ponad 60 krajów na całym świecie.

Jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na swój autorski projekt, ma jeszcze trochę czasu na jego wymyślenie, gdyż AppCampus ma działać przez 3 lata. W tym czasie będzie można zgłaszać się do udziału w nim.

Program został stworzony by wspierać tworzenie innowacyjnych aplikacji mobilnych dla ekosystemu Windows Phone oraz platform Nokii Symbiana oraz Series 40. Twórcy programu liczą, że przy jego wsparciu powstaną startupy, które będą w stanie same finansować swoje istnienie.

Oprócz środków finansowych program zapewnia kompleksowe wsparcie deweloperów poprzez, m.in. szkolenia dotyczące technologii mobilnych, projektowania oraz użyteczności aplikacji.

Jeden z głównych wymogów dotyczy wyłącznej dostępności ukończonych projektów tylko dla urządzeń z Windows Phone oraz innych platform Nokii przez pierwsze pół roku. AppCampus nie wymaga posiadania własnego kapitału oraz nie pobiera prowizji od inwestycji.

Wraz z końcem sierpnia podsumowano pierwszy etap projektu, w ramach którego wybrano 30 projektów. Otrzymają one finansowanie opiewające na milion euro. Według słów Pekka Sivonena, szefa AppCampus na Uniwersytecie Aalto – wśród projektów znajduje się kilka klejnotów, które według oczekiwań powinny już tej jesieni podbić Windows Phone Marketplace.

Przed sklepową premierą Windows Phone 8 warto zainteresować się programem AppCampus.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA