REKLAMA

Amazon prezentuje nową wersję tabletu Kindle Fire oraz dwa nowe tablety

06.09.2012 18.17
Amazon prezentuje nową wersję tabletu Kindle Fire
REKLAMA
REKLAMA

Na konferencji w Los Angeles, Amazon przedstawił także odświeżoną wersję tabletu Kindle Fire oraz zupełnie nowy Kindle Fire HD. Nowy, szybszy procesor, dwa razy więcej pamięci RAM, dłuższa praca na jednym doładowaniu baterii oraz o 40% szybsze działanie urządzenia – to najważniejsze cechy odświeżonego tabletu Kindle Fire 2. Urządzenie dostępne będzie od 14 września w cenie 159 dol. Zdecydowanie lepsze wrażenie robi nowy Kindle Fire HD. Ten dostępny będzie w cenie 199 dol. (w opcji 7″) oraz 299 dol. (w opcji 8,9″) również od 14 września. Będzie też trzeci tablet – Kindle Fire 4G LTE.

Ekran w nowym Kindle Fire HD (w wersji z większym ekranem) to prawdziwe monstrum – będzie miał rozmiar 8,9 cala, a jego rozdzielczość to 1920 x 1200 (254 PPI), oczywiście serwował będzie obraz w technologii HD. Według słów Jeffa Bezosa, nieco wyższa cena niż pierwszego modelu jest w pełni uzasadniona, szczególnie ze względu na fakt innowacyjnej technologii absorpcji światła, dzięki której kolorowy wyświetlacz w Kindle Fire jest dobrze widoczny także w pełnym słońcu.

Nowy Kindle Fire wyposażony jest w procesor OMAP 4470 od Texas Instruments. Jest on ponoć o 50% bardziej wydajny od Tegry 3 Nvidii. Lepiej także zarządza pamięcią.

Kindle Fire HD dwa ma również znacznie ulepszony system dźwiękowy. Zamiast jednego głośnika (tu Jeff Bezos pokazał zdjęcie iPada), nowy Fire będzie wyposażony w system stereo. Amazon wszedł współpracę z Dolby, którego silnik audio zostanie wbudowany w tablet Amazonu.

Jedną z ważniejszych innowacji w Kindle Fire HD jest znacznie ulepszony moduł WiFi. Według Jeffa Bezosa, większość producentów tabletów nie przejmuje się zbytnio jakością WiFi. Dlatego w nowym Kindle Fire HD Amazon zastosował dwie anteny, które poszerzają pasmo z 2,4 GHz aż do 5 GHz. Dodatkowym atutem jest technologia MIMO, dzięki której WiFi lepiej radzi sobie z przeszkodami na drodze sygnału od routera do urządzenia. Dzięki temu, WiFi w Kindle Fire HD jest najszybsze na świecie – działa z prędkością do 31 Mbps.

Kindle Fire HD będzie miało również dysk o większej pojemności. Amazon rezygnuje z wersji z 8GB przestrzeni dyskowej. Nowa wersja tabletu będzie wyposażona w dysk o pojemności 16GB.

Innowacją w oprogramowaniu Kindle Fire HD jest Whispersync dla audiobooków. Dotychczas Kindle synchronizował jedynie stan czytanych e-książek pomiędzy urządzeniami. Gdy kończyliśmy czytać na e-czytniku Kindle, a ponownie zaczynaliśmy na Kindle Fire, dzięki Whispersync automatycznie przenoszeni byliśmy do ostatnio czytanej strony. Teraz podobnie będzie przy odtwarzaniu audiobooków.

Ciekawą nowości jest także tryb bimodal – teraz możemy jednocześnie słuchać audiobooka oraz czytać e-książkę. Oczywiście w tym przypadku również można się cieszyć automatyczną synchronizacją stanu e-czytania i odtwarzanego audiobooka.

W przypadku filmów, Amazon ma kolejną ciekawą nowość. We współpracy z IMDB przygotowano funkcję X-ray, dzięki której tapnięcie na zdjęcie aktora da nam dostęp do informacji na jego temat.

Synchronizacja Whispersync trafia także do gier na Kindle Fire HD. Dzięki niej urządzenie automatycznie zapamięta stan gry, by po jej kolejnym włączeniu przenieść nas do momentu, w którym ją zostawiliśmy.

Kindle Fire HD został również wyposażony w zupełnie nowy klient poczty e-mail, dedykowane temu urządzeniu aplikacje Facebook oraz Skype’a, dzięki któremu można odbywać połączenia wideo (Kindle Fire ma przednią kamerę HD).

Kindle Fire HD w wersji 7″ będzie dostępny w cenie 199 dol. już od 14 września. Wersja z ekranem o wielkości 8,9″ będzie kosztował 299 dol.

To nie koniec nowości w ofercie tabletów Amazon. Obok Kindle Fire 2 oraz Kindle Fire HD, Amazon zaprezentował wersję Kindle Fire HD z 4G LTE. Urządzenie będzie kosztować 499 dol. Urządzenie dostępne będzie na rynku amerykańskim w specjalnym planie taryfowym w cenie 49,99 dol. rocznie. Za to klient otrzyma 250 MB transferu miesięcznie, 20 GB przestrzeni w chmurze oraz 10 dol. na zakupy w Amazon Appstore.

To urządzenie dostępne będzie na rynku amerykańskim od 20 listopada.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA