REKLAMA

Amazon prezentuje nową wersję Kindle o nazwie Paperwhite

06.09.2012 17.54
Amazon prezentuje nową wersję Kindle o nazwie Paperwhite
REKLAMA
REKLAMA

Na konferencji w Los Angeles, Amazon prezentuje właśnie nową wersję e-czytnika Kindle o nazwie Paperwhite. Wreszcie najpopularniejszy czytnik e-książek na świecie doczekał się podświetlanego ekranu. Nowy ekran charakteryzuje się o 62% większą liczbą pikseli i aż o 25% większym kontrastem, dzięki czemu – jak twierdzi Amazon – wyświetlana biel jest jeszcze bielsza, a czerń jeszcze bardziej czarna. 

Nowy ekran nie wpływa zdecydowanie na żywotność baterii, z której czytnik Kindle słynął. Mimo zastosowania technologii podświetlania ekranu, bateria w Kindle Paperwhite wytrzyma nawet do… 8 tygodni na jednym doładowaniu! Urządzenie jest niezwykle cienkie i lekkie – ma zaledwie 9,1 mm grubości. Waży zaledwie 225 gramów.

Urządzenie czerpie garściami z rozwiązań Kindle Fire. Podobnie jak tablet Amazonu, ma tryb okładkowy, w którym wyświetlane są ostatnie używane e-książki, czy inne multimedia. W ten sposób można przeglądać treść na urządzeniu, bądź też swoje zasoby medialne w chmurze Amazonu. Oczywiście z Kindle Paperwhite użytkownicy będą mieli dostęp do 180 tys. e-książek w ofercie Amazonu.

Kidle Paperwhite będzie dostępny w cenie 119 dol. już od 1 października.

Kindle Paperwhite będzie także dostępny w opcji z wbudowanym modułem 3G. Podobnie jak wcześniej w przypadku poprzednich modeli Kindle, użytkownicy Paperwhite będą mogli korzystać z internetu mobilnego 3G za darmo w ponad 100 państwach.

Kindle Paperwhite 3G będzie dostępny w cenie 179 dol. także od 1 października.

W ofercie pozostawiono także zwykłą wersję Kindle bez podświetlanego ekranu. Nowa wersja zwykłego Kindle zostąła lekko zmodyfikowana – są nowe czcionki, a strony przerzucane są o 15% szybciej.

Nowy Kindle dostęĻny będzie za 69 dolarów już od 14 września.

wkrótce więcej…

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA