REKLAMA

Ainol Novo 7 Crystal tablet z Androidem Jelly Bean za 106 euro. Na to czekam!

10.09.2012 16.31
Ainol w październiku rusza ze sprzdażą taniego konkurenta dla Nexusa 7
REKLAMA
REKLAMA

Czekacie kiedy Nexus 7 trafi do Polski, by móc używać Jelly Bean w poręcznym 7-calowym tablecie? Jeśli tak, to jeszcze trochę poczekacie. W międzyczasie od października w sprzedaży internetowej będzie dostępny tani, chiński (co obecnie nie jest chińskie?!) tablet z najnowszą wersją Androida oraz nienajgorszymi podzespołami. To wszystko w rozsądnej cenie.

Ainol Novo 7 Crystal został wyposażony w 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli (5-cio punktowy multi-touch), dwie kamery – znajdującą się z przodu urządzenia (najprawdopodobniej VGA) oraz znajdującą się z tyłu 2 megapikselową.

Sercem urządzenia jest dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Za grafikę odpowiada procesor Mali 400 wyposażony w cztery rdzenie. Całość dopełnia 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, którą możemy rozbudować przy użyciu karty pamięci.

Tablet został wyposażony w baterię o pojemności 3700 mAh, a jego waga wynosi 328 gramów. To co najważniejsze pozostawiłem na koniec. Urządzenie działa pod kontrolą Androida w wersji 4.1 Jelly Bean, umożliwiając również dostęp do Google Play. To wszystko w cenie €105.54, na chwilę obecną. Oczywiście dochodzą do tego koszta wysyłki do Polski, za pośrednictwem firmy kurierskiej to niecałe €19. Pozostaje sprawa ewentualnych podatków oraz cła itd., ale jak wiadomo, z przesyłkami z Państwa Środka różnie bywa.

Jeśli ktoś myśli, że Nexus 7 będzie tani w polskiej dystrybucji, to może poczuć się znacznie zawiedziony, gdy trafi on do sprzedaży. Zresztą jeżeli już ktoś chce być taki „hop do przodu” i ewangelizować społeczeństwo „Erą Post-PC”, smartfonów oraz tabletów, musi mieć świadomość, że to za sprawą urządzeń z Biedronki czy też Tesco w największym stopniu upowszechnią się one w polskich domach, a nie za sprawą flagowych urządzeń w cenie pensji wielu Polaków, lub też nawet większej.

 

Poza tym nie każdy potrzebuje najbardziej wydajnego sprzętu jaki znajduje się na rynku, gdyż nie wykorzysta jego wszystkich możliwości. Takim osobom właśnie wystarczy Ainol Novo 7 Crystal. Możecie w tym miejscu zjeść mnie w komentarzach, ale ja czekam aż pojawi się na polskim rynku.

Ten tablet to ciekawa alternatywa (przynajmniej na papierze) – za bardzo dobrą cenę dostajemy tablet z Jelly Bean oraz dostępem do Google Play. Tego ostatniego niestety nie uświadczymy w nowościach od Amazonu, które zostały zaprezentowane w ubiegłym tygodniu.

Dodatkowo producent na swojej stronie prezentuje szereg porównań swoich produktów z…właśnie Nexusem 7.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA