REKLAMA

65% właścicieli iPhone’a nie wyobraża sobie życia bez niego

08.09.2012 08.19
15% badanych woli weeekendowy wyjazd bez seksu niż bez iPhone'a
REKLAMA
REKLAMA

Smartfony stały się w naszym życiu czymś tak oczywistym i wszędobylskim, że coraz trudniej nam wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie nie mając iPhone’a czy jakiegoś Androida w kieszeni naszych spodni. Dane, jakie przynosi poniższa infografika mogą być dla wielu osób delikatnie mówiąc przerażające. Aż 15% osób wolałoby spędzić weekendowy wyjazd bez seksu niż bez iPhone’a. Czy to już nie jest uzależnienie?

Jakie kategorie aplikacji są najpopularniejsze? Odpowiedź jest bardzo prosta. Na pierwszym miejscu znajdują się gry. Kolejna lokata może być małym zaskoczeniem, ale kto nie chce mieć w swoim smartfonie ładnej aplikacji pogodowej, której prognozy sprawdzają się w jak największym stopniu? Ponad połowa osób, która pobrała aplikacje serwisów społecznościowych używało jej potem.

Użytkownicy jakiej platformy spędzają w ciągu miesiąca najwięcej czasu grając w gry na swoich smartfonach? Niekwestionowanymi liderami są posiadacze iPhone’ów, którzy miesięcznie spędzają w ten sposób niemal 15 godzin. Posiadacze Androida grają w gry niewiele ponad 9 godzin. Niespełna przez 5 godzin w ciągu miesiąca swój wolny czas grą umilają sobie posiadacze smartfonów z Windows Phone 7.x oraz BlackBerry OS.

Jedna czwarta posiadaczy iPhone’a zazwyczaj zawsze używa go podczas spotkań towarzyskich. Ponad połowa osób korzysta z niego okazjonalnie lub zazwyczaj, gdy spotyka się ze znajomymi. Tylko 17% osób potrafi sporadycznie lub wcale nie korzystać ze smartfonu w towarzystwie.

Smartfony stały się urządzeniami, które posiadają prawie wszystko, o czym można marzyć w urządzeniach mobilnych. Tym samym coraz częściej wypierają inne urządzenia, których do tej pory używaliśmy. Tak też dzieje się w przypadku posiadaczy iPhone’a. Aż 70% osób korzystając z telefonu od Apple zrezygnowało z używania iPoda oraz innych odtwarzaczy mp3. 55% z aparatu fotograficznego, a 40% z nawigacji GPS.

Amerykańskie badania mają często to do siebie, że badają z pozoru rzeczy, którymi na Starym Kontynencie byśmy sobie nie zawracali głowy. Jak to w życiu bywa, ma to swoje wady oraz zalety. Twórcy infografiki postanowili przywołać badania różnicujące posiadaczy konkretnych systemów operacyjnych pod względem podejścia do świata, różnicując w ten sposób ich użytkowników.

Jak się okazuje ponad połowa posiadaczy urządzeń z iOS zawsze spogląda optymistycznie w przyszłość. W przypadku użytkowników Androida ten procent wyniósł tylko 28%. Użytkowników telefonu od Apple również trudniej zdenerwować w porównaniu do posiadaczy Androida, choć tutaj różnica pomiędzy tymi kategoriami osób wynosi tylko 7%.

Posiadacze smartfonów BlackBerry, przynajmniej w opinii twórców infografiki, nie uchodzą za optymistów, delikatnie rzecz ujmując. Aż jedna trzecia tych osób jest przekonanych, że w przyszłości „coś” pójdzie nie tak – źle. Taki sam procent osób wierzy, że spotka ich coś dobrego.

Przedstawione dane dotyczą oczywiście USA oraz lat 2011 – 2012, jednakże czy rzeczywiście wnioski dotyczące Amerykanów różniłyby się aż w tak dużym stopniu od wniosków dotyczących nas?

Wystarczy sobie odpowiedzieć na pytanie czy wyobrażamy sobie chociaż weekend bez telefonu komórkowego i dostępu do internetu…w ciszy spokoju, bez zalewu informacjami, bez których świat nadal będzie istniał tak jak istniał wcześniej. No własnie…

 

 źródło: mashable.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA