1. SPIDER'S WEB
  2. Blog Forum

Zobacz więcej podczas lata wypełnionego sportowymi emocjami!

Firma Logitech we współpracy z Opinion Matters, niezależną ogólnoeuropejską agencją badań rynku, przedstawiła wyniki badań, które wskazują, że blisko połowa z polskich respondentów zamierza tego lata oglądać wydarzenia sportowe na więcej niż jednym ekranie, aby przypadkiem nie przegapić żadnego ważnego momentu. Wśród tej grupy, która ogląda sport na więcej niż jednym urządzeniu – takim jak tablety, telewizory, smartfony – podobnych odpowiedzi udzielali mężczyźni i kobiety. Połowa przedstawicieli zarówno płci męskiej, jak i żeńskiej wybrała opcję podwójnego ekranu. Co ciekawe, tylko niecałe 2/3 polskich mężczyzn posiada kontrolę nad pilotem. Oznacza to większą niż kiedykolwiek potrzebę posiadania kilku ekranów, żeby nie przegapić długo wyczekiwanych wydarzeń sportowych.

Zasady zaangażowania
Większość z nas żyje wydarzeniami sportowymi, które odbywają się tego lata, jednak nie wszyscy znamy dokładnie zasady poszczególnych rozgrywek – im więcej meczów i innych wydarzeń sportowych, tym więcej reguł do zapamiętania. Wyniki badań pokazały wnikliwą statystykę, co do różnic pomiędzy mężczyznami a kobietami w rozumieniu zasad danej dyscypliny sportowej. Okazuje się, że w zależności od płci zarówno w inny sposób uczymy się reguł danych rozgrywek,
jak i inaczej udajemy, że je znamy. Różnice te dotyczą następujących zasad:
· Mężczyźni wiedzą najlepiej: Więcej niż połowa Polaków i 36 % Polek rozumie zasady poszczególnych dyscyplin, więc uważają, że nie ma potrzeby się ich uczyć.
· Wiedza jest potęgą: Jednak to mężczyźni nieco bardziej są skłonni nauczyć się kilku podstawowych zasad, by wyglądać na ekspertów w trakcie oglądania danej gry (odpowiednio 21 % Polaków i 20 % Polek).
· Udawanie: Tylko jeden na 20 mężczyzn (podobnie wśród kobiet) udaje, że zna zasady gry.
· Uczenie się: W czasie wspólnego oglądania wydarzeń sportowych tylko jeden na pięciu mężczyzn (19 %) i 20 % kobiet będzie poszukiwać informacji na temat zawodników na swoim tablecie lub laptopie, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.

– Tego lata cały naród będzie oglądał bieżące wydarzenia sportowe. Większość osób będzie chciała przeżywać te emocjonujące rozgrywki z przyjaciółmi, śledząc wspólnie rozgrywki przez telewizorem lub korzystając z social media – mówi Frédéric Boutin, Senior Manager, Digital Home w firmie Logitech. – Wiemy, że domowy salon stanie się centrum aktywności dla wszystkich, którzy zamierzają oglądać wydarzenia sportowe na swoich telewizorach. Pilot Logitech Harmony pozwoli im na lepszą kontrolę nad wszystkimi wydarzeniami sportowymi transmitowanymi przez telewizję. Co więcej nasze urządzenie sprawi, że nie będą oni potrzebowali żadnych innych pilotów – dodaje.

Coraz więcej osób korzysta z różnych ekranów, aby oglądać wydarzenia sportowe, dlatego firma Logitech postanowiła zapewnić swoim klientom najlepsze warunki oglądania. Jeśli zamierzamy oglądać sport na swoim telewizorze, to czemu nie skorzystać z pomocy uniwersalnego pilota Harmony One+ Universal, który jest w stanie kontrolować jednocześnie 15 różnych urządzeń? Jest łatwy w obsłudze i można go szybko zaprogramować, dzięki czemu nie przegapi się żadnego ważnego wydarzenia sportowego tego lata. Z kolei dla użytkowników tabletów, firma Logitech oferuje całą gamę akcesoriów, dzięki którym będą mogli wygodnie oglądać wybrane rozgrywki – na przykład podstawki Logitech AV Stand czy Logitech Speaker Stand.

Dla wszystkich fanów, Logitech w porozumieniu z firmą Puma przygotował specjalną ofertę: przy zakupie pilotów Harmony One+, 900 i 1100 Universal każdy z klientów otrzyma kupon na zakupy produktów Puma o wartości 20 €. Dodatkowe informacje na temat promocji można uzyskać w punktach sprzedaży. Akcja trwa do 31 sierpnia 2012.

5 rad jak sprawić, żeby Twój salon stał się idealnym miejscem do oglądania sportowych wydarzeń
1. Po pierwsze, zapoznaj się z ofertą programową telewizji; zaplanuj co i kiedy chcesz oglądać.
2. Zastanów się ile osób chcesz zaprosić i zaplanuj przestrzeń w swoim salonie. Ważne, żeby każdy miał gdzie usiąść – jeśli nie ma wystarczającej ilości wygodnych miejsc do siedzenia rozważ zakup dużych poduszek. Ponadto upewnij się, że z każdego przeznaczonego dla gości miejsca dobrze widać ekran (ludzie nie mogą siedzieć zbyt blisko telewizora czy siebie nawzajem).
3. Rozważ wybór rozwiązań technologicznych. Na rynku są dostępne głośniki w systemie dźwięku przestrzennego i wysokiej jakości telewizory HD, dzięki którym będziesz bliżej akcji. Zainwestuj też w pilot uniwersalny Logitech Harmony One+, dzięki któremu możesz jednocześnie kontrolować aż 15 urządzeń.
4. Zapewnij jedzenie i picie swoim gościom. Możesz rozważyć zakup mini lodówki – nie będziesz musiał wychodzić do kuchni w trakcie meczu i ryzykować, że przegapisz ważne momenty rozgrywek.
5. Jeśli chcesz oglądać jednocześnie kilka wydarzeń sportowych, możesz ustawić swój tablet lub smartfon obok telewizora, aby oglądać równolegle inny kanał telewizyjny. Firma Logitech ma w swojej ofercie całą gamę akcesoriów do iPada – takich jak podstawka Logitech AV, czy Logitech Speaker Stand, dzięki czemu używanie tabletu lub smartfona jest jeszcze wygodniejsze.

Informacja o produktach
Pilot uniwersalny Logitech Harmony One+
Pilot uniwersalny Logitech Harmony One+ jest łatwy do zaprogramowania
i użytkowania. Posiada ekran dotykowy pozwalający kontrolować większość domowych urządzeń. Poprzez jedno dotknięcie ekranu można zyskać dostęp do wszystkich swoich ulubionych programów.

Logitech AV Stand for iPad
Zdalnie sterowany głośnik, podstawka oraz stacja do ładowanie w jednym, pozwoli oglądać i dzielić się ze znajomymi swoimi ulubionymi nagraniami.
Ta uniwersalna podstawka może być ustawiona pod każdym kątem. Możesz ją położyć, żeby wygodnie pisać lub ustawić pionowo, czy w poziomie,
żeby wygodniej oglądać filmy czy zdjęcia.

Logitech Speaker Stand
Tę podstawkę z wbudowanym głośnikiem cechują łatwo dostępne przyciski włączania, możliwość ustawiania ekranu urządzenia pod różnym kątem
oraz funkcja ładowania iPada.

Ceny i dostępność:
Logitech Harmony One+ – 669.00 PLN
Logitech AV Stand for iPad – 359.00 PLN
Logitech Speaker Stand – 219.00 PLN
Wszystkie produkty można kupić przez stronę internetową www.logitech.com.

O badaniach
Badania były prowadzone w dniach 23-28 marca 2012 r. na zlecenie Brands2Life przez Opinion Matters. Wszystkie pytania i odpowiedzi ankietowanych są dostępne na zamówienie w danych krajach: Polska, Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Holandia.

Logitech – informacje
Logitech jest światowym liderem w dziedzinie produktów służących cyfrowej rozrywce. Od urządzeń komputerowych, przez domową rozrywkę, po platformy komunikacyjne, Logitech oferuje sprzęt i oprogramowanie umożliwiające nawigację w świecie cyfrowej rozrywki – muzyki, wideo, gier, mediów społecznościowych czy komunikacji przez Internet. Tworzone przez Logitech rozwiązania pozwalają również w pełni korzystać z nawigacji cyfrowej, zarządzać bezpieczeństwem oraz sterować domowymi urządzeniami. Założona w 1981 roku firma Logitech International to szwajcarska spółka notowana na szwajcarskiej giełdzie SWX (LOGN) oraz w Stanach Zjednoczonych na Nasdaq Global Select Market (LOGI).