REKLAMA

Wydrukuj model 3D swojego nienarodzonego dziecka

09.08.2012 18.54
Drukarka 3D pozwala wydrukować model nienarodzonego dziecka
REKLAMA
REKLAMA

Ciekawych pomysłów na wykorzystanie drukarki 3D było już do tej pory co najmniej kilka. Ostatnio furorę zrobiła informacja o możliwości wydrukowania w pełni działającej broni palnej. Myśleliśmy, że już niewiele może nas zaskoczyć, ale myliliśmy się. Bo kto mógł spodziewać się, że będzie można wydrukować model 3D swojego jeszcze nienarodzonego dziecka? Pomysł brzmi przerażająco, choć może jest on na chwilę obecną tak bardzo innowacyjny i wyprzedzający swoje czasy, że go nie rozumiemy.

Normalnym wydaje się powrót przyszłych rodziców z gabinetu lekarskiego ze zdjęciem USG ich przyszłej pociechy. No dobrze, może nie ze zdjęciem, ale z wydrukiem, na którym przyszłe babcie, dziadkowie, ciocie oraz wujkowie wypatrują upragnionego przez rodziców dziecka.

Technika idzie naprzód, również w gabinetach ginekologicznych i już niedługo może się okazać, iż również w Polsce przyszli rodzice będą mogli, zamiast ze zdjęciem USG, wyjść ze szpitala z dokładnym modelem 3D swojej nienarodzonej pociechy.

Taką usługę oferuje japońska firma Fasotec we współpracy z Hiroo Ladies Clinic. Wykonanie modelu 3D nienarodzonego dziecka kosztuje 1250 dolarów. Planowane jest również poszerzenie oferty o modele różnego rozmiaru, co umożliwi nabycie, np. breloczka z miniaturą naszej pociechy, którego cena nie będzie tak bardzo wygórowana.

Jedyną niewiadomą jest kwestia, czy jest to faktycznie interesująca propozycja dla rodziców, którzy chcą dokumentować rozwój swojego dziecka, czy też przerażająca ciekawostka rodem z Japonii…

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA