REKLAMA

Windows 8 Professional już dla studentów. Pokazujemy, jak go spolszczyć

23.08.2012 18.20
Windows 8 Professional już dla studentów. Pokazujemy, jak go spolszczyć
REKLAMA
REKLAMA

Windows 8 Professional w platformie DreamSpark miał pojawić się 25 sierpnia. Microsoft zrobił nam jednak miłą niespodziankę i pozwolił studentom kierunków technicznych ściągnąć ich system już dzisiaj. Jako że należę do tej grupy, postanowiłem to niezwłocznie zrobić.

Każdy student otrzymał dwie kopie systemu. Jedna jest to wersja 32-bitowa, a druga 64-bitowa. Oba systemy są w wersji angielskiej i działają bezproblemowo. Podczas instalowania systemu konieczne jest podanie klucza instalacyjnego, więc nie ma po co próbować używać pirackiej wersji systemu, jeśli nie mamy klucza. Jak wiadomo, Windows 7 pozwalał na 30 dni pracy bez klucza. Piratom okres ten udało się praktycznie wydłużyć do nieskończoności, ku uciesze nielegalnych użytkowników. Teraz ta sytuacja nie powinna mieć miejsca. Bardzo ważne jest też to, że do wykorzystania pełnych możliwości systemu konieczne jest zalogowanie się na konta Microsoft, mailowego oraz serwisów społecznościowych. Oznacza to, że jeśli firma z Redmond zechce znaleźć piratów, zrobi to bez najmniejszego problemu.

Jeśli ktoś nie chce używać systemu w angielskiej wersji językowej, powinien znaleźć na sieci plik lp.cab i zainstalować go przez wpisanie w menu start polecenia lpksetup. Spolszczenie jest bardzo dobre, prawdopodobnie oficjalne.

Czy warto używać Windows 8? Moje pierwsze wrażenia mówią, że tak. Prosta obsługa, szybkie uruchamianie się, dobra integracja z Xboksem sprawiają, że to system lepszy od siódemki. Wymaga tylko zmiany przyzwyczajeń co do interfejsu. Ma też jednak swoje wady, takie jak ta, że przeglądarka z trybu Desktop nie ma historii, historii pobierań i ustawień ze swojej wersji Modern UI. Oznacza to, że mamy de facto dwie przeglądarki. Znacznie utrudnia to pracę z systemem.

Kolejne, większe spostrzeżenia będziemy publikować na bieżąco na łamach Spider’sWeb. A jakie są Wasze opinie na temat Windowsa 8? Używaliście jego finalnej wersji?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA