REKLAMA

Windows 8 dostępny dla wszystkich. Przetestuj go sam

15.08.2012 19.57
Windows 8 gotowy do pobrania
REKLAMA
REKLAMA

Zapewne wielu z Was czeka z niecierpliwością na premierę Windows 8. Jeśli chcecie go przetestować, pojawiła się na to wyśmienita okazja. Spider’s Web pokazuje, jak pobrać finalną wersję systemu Microsoftu bez konieczności posiadania dostępu do MSDN lub TechNetu.

Windows 8 pojawił się dziś nie tylko dla subskrybentów MSDN oraz TechNet, ale też dla osób, które są zainteresowane pisaniem aplikacji pod ten system. Na szczęście Microsoft nie sprawdza w żaden sposób tego, czy faktycznie chcemy pisać aplikacje, więc system może być pobrany przez każdego.

System można pobrać z tego adresu. Jest to 90-dniowa wersja Enterprise. By to zrobić, konieczne jest posiadanie konta Live. Jeśli korzystacie z Outlooka (dawnego hotmaila), Xboksa lub telefonu z systemem Windows Phone, na pewno je macie. Do wyboru oczywiście jest wersja 32- i 64-bitowa. Wersja ta nie wymaga do działania klucza, a korzystanie z niej przez niemal trzy miesiące jest absolutnie legalne. Należy jednak aktywować system w ciągu dziesięciu dni po instalacji, ale nie później niż 15 sierpnia 2013. W przeciwnym wypadku będzie wyłączał się po godzinie pracy. Z kolei po 90 dniach system stanie się bezużyteczny i nie będzie można zaktualizować go do normalnej wersji Windows 8. Dlatego nie warto korzystać z niego jak z najważniejszego systemu operacyjnego.

Ostrzegam jednak, że pobranie tego systemu graniczy z cudem. Moja kopia na dysku powinna pojawić się dopiero za ponad 6 godzin. Jak widać, jest bardzo duże zainteresowanie systemem, którego oficjalna premiera odbędzie się dopiero 26 października.

Gdy tylko ściągniemy system, zabierzemy się do jego testowania. Swoje wrażenia na pewno opiszemy na łamach Spider’sWeb.

Wymagania sprzętowe systemu to:

Procesor o zegarze 1GHz lub szybszy

1GB RAM dla systemu w wersji 32-bit oraz 2GB RAM dla systemu w wersji 64-bit

Dysk twardy o pojemności 20GB

Karta graficzna wspierająca DirectX 9 ze sterownikiem WDDM

Wymagania dodatkowe to:

Ekran z funkcją multitouch do używania interfejsu dotykowego

Połączenie z internetem i ekran o rozdzielczości nie mniejszej niż 1024×768 do korzystania z Windows Store i znajdujących się tam aplikacji.

Ekran o rozdzielczości nie mniejszej niż 1366×768 do zmieniania wymiarów okien aplikacji

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA