REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Telewizory plazmowe były, są i będą jednym z naszych najważniejszych produktów - Grzegorz Szopiński z Panasonic Polska

08.08.2012
15:08
Wywiad z Grzegorz Szopiński z Panasonic Polska
REKLAMA
REKLAMA

Jeśli chcecie znać przyszłość telewizorów, to zdecydowanie warto poświęcić kilka minut i zapoznać się z wypowiedziami naszego gościa. Tym razem pięć pytań zadaliśmy Grzegorzowi Szopińskiemu z firmy Panasonic. Grzegorz Szopiński to Product Manager FTV, Audio & Video Products.

Panasonic jest niekwestionowanym liderem rynku telewizorów plazmowych, jednak w tym roku warto zauważyć bardzo interesujące produkty wśród ekranów LCD z podświetlaniem LED. To ukłon w stronę klientów pragnących słynących z jakości telewizorów Panasonica w tej technologii, czy raczej znak, że era telewizorów plazmowych dobiega końca?

Telewizory plazmowe były, są i będą jednym z naszych najważniejszych produktów. Mają one ma szerokie grono wiernych wielbicieli, dla których telewizor inny niż plazmowy – to nie telewizor. Nie pozostajemy jednak obojętni na trendy rynkowe, obserwujemy jak rozwija się rynek telewizorów i widzimy rosnące zainteresowanie ekranami LED, dlatego w tym roku wprowadziliśmy wiele nowych modeli LED w dużych calarzach. Lubię ten trend porównywać do pewnej prawdziwej sytuacji na na rynku samochodowym, a konkretnie w segmencie silników. Pewna firma słynąca z silników benzynowych typu boxer pewnego dnia wprowadziła do swojej oferty silniki typu diesel, zdając sobie sprawę z tego, że rynek zmienia się, zmieniają się wymagania konsumentów, a firma chcąc się rozwijać musi na te potrzeby odpowiadać. Tak właśnie postępuje Panasonic, czego kolejnym przykładem jest nasze zaangażowanie w rozwój technologii OLED. Wierzymy, że skoro – dzięki japońskiej doskonałej technologii – jesteśmy niekwestionowanym liderem w plazmach, możemy się nim stać również w kategoriach LED i OLED.

Najwyższy model z linii LCD WT50 posiada krawędziowe podświetlanie LED co niekorzystnie działa na jakość obrazu, dlaczego w tym topowym modelu nie zdecydowano się na pełne podświetlanie?

Rodzaj podświetlenia LED nie jest najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości obrazu. Wziąwszy pod uwagę inne nasze technologie zastosowane w WT50 takie jak: najwyższej klasy panel IPS LED ze skanowaniem podświetlenia z częstotliwością 1600 Hz, filtr Clear Panel Pro czy też technologię kontrastu Infinite Contrast, klienci mogą byś spokojni, że otrzymają telewizor o najwyższej możliwej jakości obrazu.

Jaka jest Pana ulubiona aplikacja z Smart Viera? Jak ten produkt będzie dalej rozwijany?

Jestem wielkim fanem wszystkich serwisów VOD dostępnych na SmarTViera. Dzięki filmom i materiałom dostępnym na platformach takich jak: Iplex, Ipla czy TVN Player, jestem całkowicie niezależny od programu telewizyjnego, który czasami pozostawia wiele do życzenia. W każdej chwili mogę włączyć sobie dowolny film, czy też obejrzeć zaległe odcinki moich ulubionych seriali historycznych. Daje mi to miłe poczucie swobody.

W Smart Viera dostępne są także płatne aplikacje czy w przyszłości nasze telewizory będą jeszcze bardziej rozbudowane niż smartfony? Są one w stanie zagrozić konsolom do gier?

Pracujemy na tym, żeby nasze telewizory miały jak najwięcej funkcji interaktywnych i rozrywkowych. Nie możemy w tej chwili zdradzić wszystkich naszych planów i tajemnic, ale mogę zapewnić, że fani telewizorów Viera będą bardzo przyjemnie zaskoczeni. Śmiem twierdzić, że możemy zaskoczyć nawet zaawansowanych graczy

W ofercie Panasonica na Europe wyróżnia się rodzynek jakim jest smartfon Eluga czy w niedalekiej przyszłości można spodziewać się jakiegoś rozbudowanego ekosystemu łączącego wszelkie urządzenia marki Panasonic tak jak już dziś współpracuje ten smartfon z telewizorami?

W każdej kategorii produktowej Panasonic stara się dostarczać całościowe systemy, a nie tylko pojedyncze rozwiązania. Już teraz nie tylko w segmencie telewizorów, ale w całym segmencie AV, np.: w odtwarzaczach Blu-ray czy systemach kina domowego, postawiliśmy na współpracę urządzeń miedzy sobą oraz z różnego rodzaju tabletami i smartfonami: iPhonami, BlackBerry czy z systemem Android. Już teraz produkty Panasonic tworzą ekosystem z innymi sprzętami, których używają nasi konsumenci, w tym z tymi najbardziej osobistymi, takimi jak smartfon czy tablet. Świetnym przykładem takiego ekosystemu jest aplikacja Viera Remote App, która pozwala na przesyłanie danych z telefonu komórkowego (iPhone, Android, BlackBerry) na ekran telewizora i odwrotnie jednym ruchem palca! Dzięki temu możemy w trakcie oglądania filmu wyjść z pokoju z filmem odtwarzanym dalej na smartfonie czy tablecie i nie stracimy ani chwili z fascynującej akcji na ekranie!

Dziękuję za rozmowę.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA