REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Świetne wyniki finansowe Nvidii - dzięki Nexusowi i Surface'owi

10.08.2012
18:41
Tegra 3
REKLAMA
REKLAMA

Nvidia, producent kart graficznych i układów mobilnych, przedstawiła wyniki finansowe za drugi kwartał 2013 roku fiskalnego. Okazało się, że były one lepsze od oczekiwanych. Dużą zasługę w tym miała platforma Tegra 3.

Przychód firmy wyniósł 1,044 miliarda dolarów i  był wyższy o 12,9% niż w poprzednim kwartale. Wówczas wynik wyniósł 924,9 mln. Co więcej wynik był o 2% wyższe niż tym samym okresie poprzedniego roku (1,02 miliarda dolarów). Zysk netto wyniósł 119 milionów dolarów, z kolei zysk z jednej akcji wyniósł 19 centów. W poprzednim kwartale wartości te wynosiły kolejno 60,4 miliona dolarów oraz 10 centów. Rok wcześniej było to 151,6 milionów dolarów i 25 centów. W obecnym kwartale Nvidia spodziewa się wzrostu swoich przychodów. Mają one być na poziomie 1,15-1,25 miliardów dolarów.

Nvidia zrobiła bardzo dobrą robotę. Duży udział w tym miało udane wprowadzenie na rynek kart graficznych z architekturą Kepler, w tym najpotężniejszej tego typu konstrukcji na rynku, czyli GeForce GTX690. Nie można jednak zapominać, że równie ważnym, jeśli nie ważniejszym, była udana ekspansja platformy Tegra 3 na rynku mobilnym. Doświadczenie z branży kart graficznych przydało się, to widać na pierwszy rzut oka. Sklep z aplikacjami dedykowanymi układowi NVIDIA, czyli Tegra Zone zawiera najlepsze gry z poprawioną oprawą graficzną.

Kolejnym ważnym, milowym wręcz, krokiem było zastosowanie Tegry we flagowym tablecie z Androidem – Nexus 7. Google i Asus dali w ten sposób do zrozumienia, że obecnie to Tegra wyznacza standardy i jest najlepszym układem mobilnym na rynku. Firma z Santa Clara nie ograniczyła się jedynie do rynku urządzeń opartych na Androidzie. Jest też chipem, który został użyty do produkcji flagowego tabletu z Windows RT, czyli Microsoft Surface. Sądzę, że może to sprawić, że układ Nvidii będzie stosowany w o wiele większej liczbie urządzeń, które nie będą chciałby być gorsze od Nexusa i Surface’a. Zapewne przesadzam w swoich spekulacjach, ale jak tak dalej pójdzie, to na rynku układów mobilnych Nvidia niebawem znacznie poprawi swoją pozycję i będzie tym samym jednym z głównych graczy na rynku chipsetów dla smartfonów oraz tabletów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA