REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Smartfony w służbie studentów [Infografika]

13.08.2012
17:27
Coraz więcej stundetów używa smartfonów oraz tabletów do studiowania
REKLAMA
REKLAMA

Studenci oraz uczniowie są grupą, w której to nowości technologiczne zdobywają swoją popularność bardzo szybko. Jeszcze do niedawna notatki na zajęciach prowadzono odręcznie, obecnie laptopy, tablety oraz smarfony, aparaty cyfrowe są codziennym narzędziem „pracy” uczniów i studentów. W szczególności smartfony oraz tablety zyskują na coraz to większej popularności, a wraz z nimi aplikacje mobilne.

Niżej przedstawiona infografika dotyczy amerykańskich studentów niemniej jednak wyniki na niej zaprezentowane można przekładać również na rodzimych żaków. Obserwuje się stały wzrost upowszechnienia się smartfonów w kategorii wiekowej 18-24 lat. W maju 2011 roku posiadało je 49% studentów, a już w lutym procent ten wzrósł aż do 67%. Podobny wzrost obserwuje się w przypadku tabletów oraz e-czytników, w grudniu 2011 roku posiadało je 10% badanej grupy wiekowej, by już w styczniu 2012 aż 19%. Oczywiście takie wzrosty były również spowodowane świętami Bożego Narodzenia, podczas których zapewne wielu z badanych pod choinką znalazło elektronikę użytkową.

Co interesujące, również to zestawienie dostarcza nam wiedzy, iż użytkownicy iOSa znacznie chętniej pobierają aplikacje mobilne (średnio 83 na użytkownika) w porównaniu do użytkowników Androidów (średnio 53 aplikacje). Prawie połowa studentów podczas nauki używa różnego rodzaju aplikacji.

Wśród aplikacji, które posiadają wszystkie smartfony studentów oferowane na rynku największą popularnością cieszy się kalkulator, następnie klient poczty e-mail. Połowa użytkowników wykorzystuje swój smartfon jako notatnik.

Jak widać, smartfony nie służą studentom tylko i wyłącznie, jako narzędzie do ściągania, co cieszy. Jeśli czytają nas również uczniowie i studenci to chętnie dowiemy się od Was, jakich aplikacji związanych ze szkolnymi lub uczelnianymi obowiązkami używacie najczęściej.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA