REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

O serwisie KuchniaLidla.pl - czyli zdradzamy przepis na sukces

Pascal vs Okrasa występują w KuchniaLidla.pl
REKLAMA
REKLAMA

W odwiecznej wojnie damsko-męskiej jest jedna taka dziedzina życia, w której faceci radzą sobie zdecydowanie lepiej. Oczywiście chodzi o gotowanie. Męskie kosmate dłonie bez trudu potrafią przyrządzić Tortillę z Chorizo i serem Manchego, Tartaletkę z jabłkami czy Krem z borowików. Wiedzą o tym kobiety i wie o tym również Lidl, który postanowił zwerbować do swojego projektu dwóch przesympatycznych kucharzy.

http://youtu.be/HzltrYUwnwk

Panowie Pascal i Okrasa którzy staną w kulinarnym ringu będą mieli za zadanie przygotowanie najciekawszej potrawy z określonej grupy składników. Goście odwiedzający stronę, mogą głosować na najlepsze przepisy lub na swoich ulubionych kucharzy. Plan jest prosty, ale i genialny. Lidl promuje wybrane przez siebie produkty, które trafiają na kuchenne blaty znanych kucharzy, a widzom cieknie ślinka.

Jak to się zaczęło? Akcja marketingowa ruszyła z grubej rury i to w na terenie całego kraju. W wielu miastach pojawiły bilbordy oraz ogromne siatki reklamowe. Nie zabrakło również promocji w telewizji oraz internecie. Spoty były utrzymane w konwencji telewizyjnych programów kulinarnych i wiele osób myślało, że to zapowiedź nowego show. Sam początkowo podejrzewałem, że może być to nowy program w stylu “jak oni gotują”, ale na szczęście byłem w błędzie. Lidl, który stoi za tym całym zamieszaniem, początkowo postanowił pozostać w cieniu i nie zdradzać tajemnicy, która kryła się pod tą wzbudzającą wiele emocji kampanią reklamową.

Wirusowy marketing jaki zastosowano w tej akcji marketingowej odniósł spodziewany sukces. Ludzie zaczęli rozmawiać o  reklamach telewizyjnych jak i bilbordach rozmieszczonych w miastach. W internecie ruszyło śledztwo i społeczność szybko wytropiła powiązanie kampanii z marką Lidl. Na stronie Pascal-vs-Okrasa.pl wielki zegar odliczał czas do oficjalnego rozpoczęcia akcji i rozwiązania zagadki, a na facebookowy fanpage zgromadził w tym czasie ponad 6 tysięcy lajkujących.

Projekt Pascal vs Okrasa został finalnie przemianowany na Kuchnię Lidla. Pod nową marką, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej znajdziemy świetne przepisy kulinarne. Ale już na wstępie trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie jest to kolejna strona o gotowaniu, taka jakich w sieci można znaleźć na pęczki. W kuchni tej znajdują się przepisy Pascala, Okrasy oraz Lidlowe propozycje. Pojedynek dwóch znanych kucharzy odbywa się w internecie. Panowie mają do dyspozycji określoną pulę produktów, z których tworzą ciekawe dania. Każdy z nich stara się stworzyć coś wyjątkowego, co przypadnie do gustu widzom.

Muszę przyznać, że strona KuchniaLidla.pl bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Wyróżnia się bardzo nowoczesnym layoutem, profesjonalnym wykonaniem i sporą lekkością działania. Interfejs przykuwa uwagę i jest bardzo innowacyjny. Filmy z udziałem znanych kucharzy są nagrane w bardzo przyzwoitej jakości i wyświetlane prawie na całym widoku strony. Co ciekawe, całe menu z informacjami o przepisie, komentarzami widzów itp. pojawia się w wyskakującym transparentnym okienku nad oglądanym filmem. Dzięki temu zabiegowi możemy swobodnie zgłębiać tajniki powstawania potrawy, oraz śledzić nagranie wideo.

Za całą kampanię Lidlowi należy się ocena 5+. Nie zabrakło elementu zagadkowości i zaskoczenia oraz pojawiły się znane twarze, oraz element rywalizacji, który zawsze wzbudza wiele emocji. Finalne wykonanie projektu, czyli rewelacyjna strona internetowa nie pozostawia żadnych złudzeń i na pierwszy rzut oka widać, że Lidl chce nieco odmienić lub po prostu poprawić swój wizerunek. Lidl prezentując się jako sieć porządnych sklepów z żywnością, gdzie możemy zakupić ciekawe produkty, z których przyrządzimy niebanalne potrawy. Wszystko wskazuje na to, że kampania odniesie spory sukces, bo już teraz nie schodzi z języków. Dobra robota.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA