REKLAMA

Samsung Ativ to tablety i smartfony z Windows 8? Prawdopodobnie tak

28.08.2012 18.41
Samsung Ativ to rodzina urządzeń z Windows 8
REKLAMA
REKLAMA

Czyżby seria Galaxy nie była jedyną flagową rodziną produktów w ofercie Samsunga? Wiele na to wskazuje. Koreańska firma zarejestrowała właśnie nazwy dwóch produktów, które prawdopodobnei zostaną zaprezentowane na targach IFA 2012 w Berlinie. Mowa tu o Ativ Tab i Ativ S. Łatwo domyśleć się, że są one przeznaczone kolejno dla tabletów oraz smartfonów.

Bardzo wiele wskazuje na to, że tak jak Galaxy jest przeznaczone dla urządzeń wyposażonych w system Android, tak Ativ będzie nazwą sprzętu pracującego pod kontrolą różnych wersji Windowsa 8. Skoro Samsung wymyślił dla swoich urządzeń z Windows 8 osobną nazwę, której drugi człon jest taki sam jak w przypadku najlepiej sprzedających się urządzeń z Androidem, to podejrzewam, że koreańska firma zechce w agresywny sposób zagarnąć dla siebie rynek urządzeń z Windows 8 Pro, Windows RT i Windows Phone 8 od razu po jego premierze. Jest to bardzo ciekawe, bo oznacza, że Samsung będzie musiał walczyć na polu Windows 8 Pro z popularniejszymi od niego dostawcami komputerów, na polu Windows RT z samym Microsoftem i jego Surfacem oraz z Nokią na polu Windows Phone 8.

Jak ma to zrobić? Musi wykorzystać broń samego Microsoftu, ulepszyć ją i wykorzystać przeciwko całej swojej konkurencji. Chodzi mi oczywiście o ekosystem. Samsung musi stworzyć własne aplikacje działające zarówno na komputerach, jak też na tabletach i smartfonach i sprawić, by konkurencja nie miała takich rozwiązań u siebie. Kolejnym elementem namawiającym klientów do kupna sprzętu Samsunga może być system zniżek. Sądzę, że promocja taka jak „Kup tablet Ativ, a smartfon z Windows 8 dostaniesz o 30% taniej” spodobałaby się wielu osobom i byłaby szeroko wykorzystywana. Z drugiej strony ciężko jest walczyć z samym twórcą systemu i jego największym partnerem – Nokią. Uważam, że Microsoft zrobi wszystko nie tylko po to, by ogólnie urządzenia z Windows 8 sprzedawały się najlepiej, ale również po to, by to jego sprzęt i Nokii wyznaczał nowe trendy na rynku i był prawdziwą kwintesencją Windowsa, a co za tym idzie, by właśnie ich produkty były najczęściej wybierane przez klientów.

Sądzę, że w czasie najbliższej jesieni wiele osób zapomni o Androidzie i skupi się na bitwie Apple’a i Microsoftu. Z całą pewnością na rynku będzie bardzo ciekawie. Także za sprawą Samsunga, który chce zostać jednoznacznym lideremna rynku urządzeń mobilnych.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA