REKLAMA

Ruch przejmuje Nexto

07.08.2012 13.24
Ruch przejmuje Nexto
REKLAMA
REKLAMA

Jeden z największych dystrybutorów prasy na terenie Polski, poinformował w oficjalnym komunikacje, że przejął od funduszu MCI TechVentures wszystkie udziały jakie posiadała w spółce NetPress Digital Sp. z o.o., właściciela Nexto.

Nexto jest obecnie największym internetowym sklepem, posiadającym w ofercie e-booki, audiobooki oraz prasę codzienną. Prócz tego firma oferuje program partnerski Nextranet.pl, działający na zasadach franchisingu, może pochwalić się takimi sukcesami jak partnerstwo z Orange Polska, Samsung czy też Wirtualna Polska.

Paweł Szymański, prezes RUCH S.A., w komunikacie prasowym stwierdził, że „Przejęcie udziałów w NetPress jest krokiem milowym w naszej strategii wejścia na rynek e-commerce. Zakup spółki, która ma najwięcej tytułów prasowych jest kontynuacją przyjętej i ogłaszanej już przez nas strategii wejścia na rynek e-prasy. RUCH ma najszerszą ofertę wśród tradycyjnych kolporterów prasy, która teraz, dzięki temu, że uzyskamy dostęp do platformy oferującej zakup publikacji elektronicznych w formatach tekstowych i audio, będzie dostępna również przez Internet.”

Dla obu spółek, konsolidacja jest szansą na rozwój i zwiększenia znaczenia na rynku. Prócz tego, w związku ze spadającą sprzedażą prasy drukowanej, wydaje się że jedynym wyjściem jest planowanie przyszłości w sieci, zwłaszcza na tak prężnie rozwijającym się rynku jak polski.

Mnie, konsumenta, najbardziej interesuje czy wraz z zapleczem jakie oferuje RUCH, oferta zostanie jeszcze bardziej rozszerzona, a ceny pójdą w dół. Do tego wydaje się, że kolejny krokiem, zwłaszcza przy nabytych możliwościach dystrybucji bezpośredniej, jest wprowadzenie na rynek własnego czytnika e-ink.

Czas pokaże co zmieni to przejęcie w przyszłości na rynku, oby tylko było lepiej.

Źródła: Ruch.com.pl, NetPress-Digital.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA