REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Rozpoczyna się Nokia Developers’ Challenge – Developerzy powalczą o 10 tys. złotych

01.08.2012
14:06
Konkurs Nokii dla developerów
REKLAMA
REKLAMA

Rusza trzecia edycja Nokia Developers’ Challenge. Tym razem Nokia zaprasza do konkursu deweloperów i wizjonerów zainteresowanych platformą Windows Phone. W konkursie mogą wziąć udział zarówno programiści, prezentując swoje autorskie aplikacje, które już są dostępne w Marketplace, jak również Ci developerzy, którzy mają pomysł na aplikację i napiszą ją do końca sierpnia. Dodatkowo Nokia nagradza również tych, którzy mają nietuzinkowy pomysł na aplikację, ale nie mają wiedzy programistycznej.

Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać swoje aplikacje i pomysły przez cały sierpień. Wystarczy zarejestrować się na stronie http://developerschallenge.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy. We wrześniu odbędzie się głosowanie prowadzone na profilu Nokia Poland na portalu Facebook. Aby wziąć w nim udział fani Nokia Poland będą musieli wybrać jedną najlepszą aplikację. Z każdej grupy zostanie wyłoniony zwycięzca, który zmierzy się z liderami pozostałych grup w fazie pucharowej.

Na autora najciekawszej aplikacji czeka 10 000 PLN. Laureaci drugiego, trzeciego i czwartego miejsca będą mieli okazję odwiedzić Nokia House w Finlandii, gdzie spotkają się z deweloperami firmy Nokia. Najlepsi pomysłodawcy otrzymają telefony Nokia Lumia: 610, 710, 800, 900. Ich koncepcje mogą zostać wykorzystane przez firmę Nokia przy okazji opracowywania kolejnych rozwiązań mobilnych ułatwiających życie codzienne. Firma Nokia nagrodzi również najaktywniejszych internautów, którzy wezmą udział w ocenianiu konkursowych prac na portalu Facebook. Autorzy czterech najciekawszych komentarzy otrzymają smartfony Nokia Lumia 800.

Tworzenie obecnie aplikacji dla smartfonów z Windows 7.x może być dobrym treningiem przed pojawieniem się na rynku Windows 8. Natomiast operatorzy komórkowi wciąż promujący oraz sprzedający telefony z obecną mobilną odsłoną systemu operacyjnego Microsoftu tworzą tym samym coraz większy rynek odbiorców mobilnych aplikacji. Jeśli aplikacja nie znajdzie uznania w Nokia Developers’ Challenge zawsze istnieje również szansa na znalezienie uznania wśród użytkowników telefonów.

Tegoroczna edycja Nokia Developers’ Challenge zapowiada się bardzo emocjonująco, nie tylko ze względu na formułę konkursu, ale również na zapowiedzi nagradzania przez organizatorów osób posiadających nietuzinkowe pomysły na aplikacje a niestety nie posiadają wiedzy oraz umiejętności programistycznych.

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA