REKLAMA

Pierwszy rzut oka na Windows 8 Enterprise RTM

02.08.2012 14.08
Windows 8 RTM udostępniony pierwszym osobom
REKLAMA
REKLAMA

Dziś rano Maciek pisał, iż najnowsza odsłona Windowsa, która będzie miała premierę 26 października, osiągnęła status RTM, czyli wersji gotowej do masowej produkcji. Teraz natomiast mamy możliwość zobaczenia pierwszych zdjęć z zainstalowanej już właśnie tej wersji systemu operacyjnego od Microsoftu.

Autorem zdjęć jest jest Darren W. Baker, który to wczoraj został zaproszony do siedziby Microsoftu, gdzie został mu udostępniony Windows 8 RTM. Bloger zainstalował bez problemu najnowszy system operacyjny z nośnika USB na Samsungu Build Slate. Z poniższych zdjęć istnieje możliwość zapoznania się z podstawową konfiguracją systemu, jak np. wyboru schematu kolorów, konfiguracji połączenia z siecią Wi-Fi, udostępniania zasobów dyskowych, ustawień prywatności oraz uaktualnień systemu, konfiguracji konta LiveID oraz Hotmail. Co interesujące – od niedawna Hotmail został przekształcony w Outlook.com. Ciekawe, iż w tej wersji systemu nie doszło jeszcze do zmiany nazwy usługi pocztowej od Microsoftu.

 

Po szybkim skonfigurowaniu systemu użytkowników czeka krótki instruktaż mający na celu pokazanie możliwości oraz obsługi nowego systemu, a w szczególności Metro UI.

Po krótkim poznaniu podstawowych zasad używania systemu na urządzeniach dotykowych oraz komputerach wyposażonych w tradycyjną mysz komputerową, system przystępuje do instalowania wstępnie zdefiniowanych aplikacji. Gdy proces instalacji dobiegnie końca, możemy już używać najnowszej wersji systemu operacyjnego od Microsoftu.

 

Szczerzę mówiąc spodziewałem się nieco bardziej rozbudowanego wprowadzenia do Metro UI dla nowych użytkowników, gdyż powoduje on nie małą rewolucję w sposobie użytkowania Windowsa. Czy to wystarczy, aby nabywcy systemu w przerażeniu nie szukali drogi powrotu do tego, co jest im dobrze znane od wielu lat? Nie można na to pytanie jednoznacznie odpowiedzieć. Konserwatyści, którzy nie lubią nowości, nabywając nowy komputer z Windows 8 mogą mieć trudne początki znajomości.

Większość użytkowników z ciekawości oraz w napięciu, które towarzyszy wszystkiemu co nieznane, przystąpią do poznawania nowego wirtualnego świata skrojonego pod interfejs Metro UI.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA