REKLAMA

Paweł Klucz, współtwórca serwisu JoeMonster.org, nie żyje

22.08.2012 06.58
Paweł Klucz, współtwórca serwisu JoeMonster.org, nie żyje
REKLAMA
REKLAMA

Internet jest całkiem młodą technologią, dlatego nie jest problemem znalezienie pionierów tego medium, osób, które odpowiadają za jego dzisiejszy wygląd. Jedną z takich osób był Paweł Klucz. W niedzielę opuścił on ziemski padół w wieku 38 lat. Przyczyny śmierci nie są znane.

W niedzielę, nagle, odszedł od nas Pablo Key, kolega, mentor, przyjaciel, który tworzył z nami Joe Monster.org od 11 lat. Spośród niezliczonych fajnych historii, które pozostawił w polskim internecie, najznamienitszą pozostanie sprowadzenie do Polski samego Chucka Norrisa. Odszedł zbyt wcześnie, mając zaledwie 38 lat.

Informacja ta pojawiła się niedawno na stronie serwisu. Wiele osób myślało, że to makabryczny żart, jednak jest to po prostu prawda. JoeMonster.org to serwis, który powstał w 2000 roku. Założył Mariusz Składanowski, który stworzył też Demotywatory.pl. W 2001 roku dołączył do niego Paweł Klucz, który pracował tam przez ponad dekadę.

Pablo Key (pseudonim Pawła Klucza) był jedną z najważniejszych postaci w całym serwisie. To on był inicjatorem przeniesienia żartów o Chucku Norrisie do Polski. Pracując dla JoeMonster.org trwale wpisał się on do historii polskiego internetu.  Pogrzeb Pawła Klucza odbył się wczoraj o godz. 10 w Baczynie koło Gorzowa Wielkopolskiego. Logo JoeMonster.org zostało zaczernione, a na stronie pojawiają się najlepsze artykuły autorstwa 38-latka. Warto się z nimi zapoznać i uśmiechnąć się przy nich.

W końcu to na nasz uśmiech pracował Paweł.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA