REKLAMA

Ouya - 8,5 mln dolarów, jeszcze więcej rozrywki i duże oczekiwania do spełnienia

09.08.2012 08.10
Ouya – 8,5 mln dolarów, jeszcze więcej rozrywki i duże oczekiwania do spełnienia
REKLAMA
REKLAMA

Zakończyła się zbiórka pieniędzy dla Ouya, na Kickstarterze. Start-up osiągnął niesamowity cel, zdobywając 8,5 mln dolarów przekazanych od prawie 63,5 tys osób. To ponad 900% celu docelowego, ustalonego przez projektantów.

Ten fenomen pokazuje, jak bardzo potrzebna jest niedroga rozrywka do domu, obudowana w ładną formę. To również znak dla gigantów typu Microsoft czy Sony, aby przemyśleć podejście do konsol i może zmienić założenia projektowe, dopasowując produkty do kieszeni przyszłych użytkowników. Nintendo, ze swoją konsolą Wii pokazało, że można stawiając na niedrogi, prosty i posiadający szerokie możliwości produkt, też można zarobić.

Wczoraj informowałem również (www.spidersweb.pl/2012/08/ouya-nawiazuje-wspolprace-z-xbmc.html) o podjętej współpracy z XMBC, wyrażając nadzieję, że to nie koniec. Nie myliłem się, ponieważ twórcy poinformowali o rozmowach z Namco Bandai.

Ten producent gier, posiada w swoim portfolio kilka znanych pozycji, niektórych wręcz kultowych, takich jak Tekken, Pac-Man, Ridge Racer czy Soulcalibur – a całe portfolio obejmuje ponad 250 tytułów. „Jesteśmy podekscytowani odkrywając jak możemy współpracować z Ouya, przenosząc kilka świetnych tytułów na ich konsolę” powiedział Carlson Choi, wiceprezes ds. marketingu w Namco Bandai.

Projektanci potwierdzili również, że Ouya będzie wspierać do czterech kontrolerów. Tym samym, do rozrywki będą mogły zasiąść całe rodziny. W końcu co to by była za konsola gdyby nie można było grać wspólnie z innymi?

W marcu 2013 konsola trafi do pierwszych odbiorców i wtedy okaże się czy faktycznie udało się osiągnąć w pełni założony cel. Patrząc na wsparcie jakie uzyskał start-up oczekiwania nie są małe i mam nadzieję, że użytkownicy nie zawiodą się na produkcie. Teraz jednak pozostaje czekać i bacznie śledzić nowe informacje.

Źródła: TheVerge.com, KickStarter.com,

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA