1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Nowy projekt Facebooka - Facebookstories.com

Nowy projekt Facebooka - Facebookstories.com

Facebook właśnie udostępnił nową stronę Facebookstories, gdzie – jak czytamy we wstępniaku – będzie prezentował najciekawsze teksty, którymi dzieli się 950-milionowa społeczność największego serwisu społecznościowego świata. Serwis wygląda bardzo ciekawie, choć… nie da się oprzeć wrażeniu, że już to gdzieś widzieliśmy.

Rzut oka na sposób prezentacji treści na Facebookstories rozwiewa wszelkie wątpliwości – to próba przeniesienia sukcesu layoutu serwisu Pinterest na łono Facebooka. Nie ma w tym nic złego – zawsze jest tak, że sukces jednych pobudza rozwój całego rynku. A na pierwszy rzut oka widać, że Facebook nie pozostał na wiernej kopii pomysłu Pinterest, lecz rozwinął o własne pomysły. Świetnie prezentuje się widok mapy, gdzie poszczególne historie przypięte są do miejsca ich powstania.

Rzut oka na treści na Facebookstories daje również pogląd, czym ma naprawdę być – odpowiedzią Facebooka na popularność takich serwisów jak Pocket, czy Instapaper, gdzie użytkownicy dodają teksty do przeczytania później i/lub skatalogowania. Na Facebooku mnóstwo rzeczy dzieje się w każdej minucie, więc czasami trudno jest potraktować odpowiednią uwagą najważniejsze kwestie. To zapewne po to powstał Facebookstories – by dać użytkownikom Facebooka miejsce, gdzie takie ważniejsze momenty można zapisywać w postaci historii.

Mnie projekt przekonał – dodałem już stronę do ulubionych zakładek. A Was?