REKLAMA

Microsoft odświeża hity Atari

31.08.2012 09.47
Atari Arcade - kultowe gry odświeżone przez Atari i Microsoft dla przeglądarek obsługujących HTML5
REKLAMA
REKLAMA

Wiele osób pamięta czasy, gdy o sukcesie danej gry decydowały pokłady godzin świetnej rozrywki, jaką dostarczała, a nie fotorealistyczna grafika. Któż by czasami nie chciał się cofnąć do czasów, gry niepodzielnie królowało Atari, będąc obiektem pożądania dla wielu osób? Dziś Atari wespół z Microsoftem postanowiło odświeżyć tytuły takie jak Pong, Asteroids oraz Missile Command.

W ramach współpracy pomiędzy tymi firmami zostanie odświeżonych aż osiem tytułów Asteroids, Combat, Centipede, Lunar Lander, Missile Command, Pong, Super Breakout i Yar’s Revenge. Mają się pojawić również inne tytuły. Wiele się mówi o tym, iż coraz częściej będziemy spędzali czas grając w gry poprzez przeglądarki internetowe. Tak będzie i tym razem. Wszystkie tytuły będą dostosowane zarówno do komputerów osobistych, jak tabletów oraz smartfonów.

Wystarczy, iż nasza przeglądarka obsługuje HTML5, a będziemy mogli cieszyć się miłymi chwilami podczas grania. Z inicjatywą stworzenia takiego projektu wyszło Atari, które w ten sposób chciało uświetnić 40-te urodziny Ponga.

Oczywiście także Microsoft upatruje szansę dla siebie w tym projekcie, aby promować nowego Internet Explorera, w którym użytkownicy nie będą musieli oglądać reklam przed rozgrywką. Mały, ale ważny szczegół.

Swego czasu Atari odmieniło obraz rozrywki, jaką znano wcześniej. Microsoft, dzięki swojemu systemowi, upowszechnił komputery osobiste. Czy teraz obydwie firmy dołożą swoje cegiełki do promowania HTML5, a pośrednio również przeglądarki Microsoftu? Istnieją na to szanse. Pamiętać jednocześnie należy jednak, iż nie tylko te firmy dość mocno promują rozrywkę przy wykorzystaniu nowych przeglądarek, które stały się nie tylko oknem na świat, ale też miejscem rozrywki.

We wszystkie gry można pograć na stronie Atari Arcade, aby samemu się przekonać jak wygląda zderzenie marzeń z rzeczywistością.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA