REKLAMA

Lodowa Kanapka w 16% smartfonów z Androidem

03.08.2012 12.11
Ice Cream Sandwich już w 16% Androidów
REKLAMA
REKLAMA

Na pytanie – czy fragmentacja systemu Android istnieje oraz czy stanowi obecnie poważny problem, każdy powinien odpowiedź sobie sam. Ile osób, tyle możliwych punktów widzenia oraz odpowiedzi. Niemniej jednak przedostatnia wersja systemu Android – Ice Cream Sandwich, zdobywa coraz większy udział w ogólnej liczbie smartfonów z system od Google.

Cały czas najpopularniejszą wersją mobilnego systemu pozostaje Gingerbread, pod kontrolą którego działa ponad 60% telefonów. Na drugim miejscu znajduje się Ice Cream Sandwich, który nareszcie, chciałoby się powiedzieć, znajduje się na co szóstym smartfonie. Co istotne w końcu wyprzedził już leciwą wersję systemu – Froyo, posiadającą ponad 15% udziału wśród wszystkich wersji Androida. W statystykach dotyczących dwóch ostatnich tygodni lipca pojawia się już najnowsza odsłona Androida – Jelly Bean, którą to posiada niespełna 1% urządzeń z systemem operacyjnym od Google.

Statystyki statystykami, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że posiadacze Androida muszą być bardzo cierpliwi oczekując na aktualizację systemu, gdyż w chwili premiery nowej odsłony mobilnego OSa od Google, jego poprzedniej wersji nie posiadał nawet co piąty telefon z tym systemem. Tym samym udział ICS w ogólnej liczbie smartfonów z Androidem rośnie znacznie wolniej niż w przypadku popularnego Gingerbread.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA