REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jednak będzie pudełkowa wersja Windows 8? Znamy wygląd opakowań

07.08.2012
12:56
Windows 8 będzie miał wersję pudełkową?
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze niedawno informowaliśmy o tym, że Microsoft nie będzie wydawał Windows 8 w wersji pudełkowej, a już okazuje się, że informacje te mogły być nieprawdziwe. Bo o czym innym może świadczy wyciek wzoru pudełek tego systemu?

Zdjęcie ukazało się na sprawdzonym serwisie The Verge. Znajdują się na nim jasne i ciemne pudełko. Pierwsze jest przeznaczone dla podstawowego systemu Windows 8, zaś drugie dla jego wersji Pro. Na pudełku znajduje się nazwa systemu oraz logo Windowsa z kolorowymi grafikami wewnątrz.

Jak widać do Microsoftu w końcu dotarło, że wiele osób będzie zawiedzionych dostępnością tylko wersji Upgrade. Jak wiadomo, wersja OEM może być dostępna tylko z nowymi komputerami, a Upgrade wymusza konieczność posiadania i zainstalowania poprzedniej wersji systemu. Dobrze, że Microsoft poszedł po rozum do głowy i chce wprowadzać to stopniowo. Mimo wszystko poprzednie doniesienia świadczą, że Microsoft chce działać wzorem Apple’a i skupić się na wersjach Upgrade oraz sprzedaży oprogramowania przez platformy elektroniczne. Jest to słuszna droga, która (przy zachowaniu niskiej ceny) sprawi, że nowe wersje Windowsa będą chętniej kupowane przez użytkowników. Jestem pewien, że Microsoft nie chce powtórzyć sytuacji Windowsa XP, który nadal znajduje się na większości używanych komputerów, mimo że ma już 11 lat.

W dłuższej perspektywie może to oznaczać też, że zamiast kolejnego Windowsa za 3 lata, będziemy dostawać coroczne tanie Upgrade’y tak, by zmiany były wprowadzane stopniowo. Użytkownicy wówczas cieplej przyjmują nowości i się do nich stopniowo przyzwyczajają. Gdyby Windows Vista lub Windows 8 został podzielony na kilka mniejszych paczek, z całą pewnością nikt nie narzekałby na interfejs Aero czy Metro. Oba są świetne, ale korzystanie z nich wymagało zmiany nawyków, a tego nikt nie lubi. Częstsze aktualizacje sprawiają też, że klienci częściej zostawiają pieniądze w sklepie, co jest dla Microsoftu jak najbardziej korzystne.

Windows 8 jest już ukończony i ma ukazać się 26 października bieżącego roku. Mniej cierpliwi użytkownicy mogą pobrać system z nielegalnych źródeł i już go używać, choć nie pochwalamy tego. System wyciekł do sieci zaraz po zaprezentowaniu go pierwszym dziennikarzom.

A wy czekacie na Windows 8? A może już go używacie?

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA