REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

IFA 2012: Samsung Galaxy Note 2 - nasze pierwsze wrażenia (hands-on wideo)

IFA 2012: Samsung Galaxy Note 2 - nasze pierwsze wrażenia (hands-on wideo)
REKLAMA
REKLAMA

Po wczorajszej konferencji Samsunga mieliśmy okazję pobawić się chwilę nie tylko bardzo ciekawym aparatem fotograficznym, ale także odświeżoną wersją Galaxy Note’s oznaczoną jako II. Mimo iż wizualnie i koncepcyjnie Note 2 nie różni się znacznie od swojego poprzednika, to jednak różnice są istotne. Samsung postawił na nowości w ujęciu software’owym głównie po to, aby to urządzenie – połączenie smartfonu z tabletem – było kreatywnym urządzeniem.

To od dawna głośno artykułowany zarzut względem smartfonów i tabletów – tak, jak są to bardzo przyjemne urządzenia do konsumpcji treści medialnych, tak praca na nich nie jest komfortowa. Note II próbuje obalać tą tezę. Dzięki najnowszym rozwiązaniom inteligentnego rysika Note II rzeczywiście może służyć jako narzędzie do pracy w biegu. Cieszy fakt, że Samsung nie komunikuje już Note’a jako urządzenia do rysowania, lecz jako właśnie do pracy.

Duże wrażenie zrobiło na mnie rozwinięcie konceptu pop-up play znanego z Galaxy S III. W nowej wersji Note’a do drugiego okna można wyrzucić nie tylko odtwarzacz multimedialny, ale także notatkę lub nawet przeglądarkę internetową. To zdecydowanie ułatwia równoczesną pracą powiedzmy nad tekstem, jednocześnie korzystając ze źródeł w internecie.

Innowacji związanych z bardzo kreatywnym użyciem rysika jest zresztą znacznie więcej w nowej wersji Galaxy Note’a. Zapraszam do obejrzenia naszego hands-on prosto z konferencji Samsunga w Berlinie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA