REKLAMA

IFA 2012: Hybrydy PC do boju. Najlepsza z nich od Toshiby

31.08.2012 12.42
IFA 2012: Hybrydy PC do boju. Najlepsza z nich od Toshiby
REKLAMA
REKLAMA

Premiera Windowsa 8 będzie się zbiegać z rynkowym zalewem hybrydowych komputerów łączących w sobie cechy tabletu oraz notebooka. W zasadzie wszyscy wiodący producenci komputerów PC prezentują na targach IFA 2012 takie rozwiązania, a zainteresowanie nimi gapiów jest naprawdę duże. Ze wszystkich takich komputerów najbardziej podobał nam się nowy ultrabook Toshiby.

Popularność takich hybryd będzie rosła wraz z popularyzacją Windowsa 8, w którego filozofii mieszczą się dwa tryby używania systemu operacyjnego – mobilnie, za pomocą tabletu oraz stacjonarnie, za pomocą notebooka. W przypadku hybryd pomysł jest taki, aby ekran był dotykowy, który może służyć właśnie jako tablet – wtedy używać będziemy głównie Windowsa w wersji Modern UI. Używając ekranu w tradycyjny sposób, jako wyświetlacz w notebooku, korzystać mamy przede wszystkim z klasycznego Windowsa, znanego między innymi z wersji 7.

Producenci znaleźli dwa sposoby na implementację tego w produktach hybrydowych. Na przykład Samsung skonstruował swoje komputery w taki sposób, że ekran można odpiąć od klawiatury, by korzystać z niego w wersji tabletowej. Inni, jak chociażby Toshiba, zdecydowali się na konstrukcję typu slider, dzięki której ekran pozostaje przytwierdzony do pozostałej części komputera, ale istnieje możliwość złożenia go na płasko zasłaniając klawiaturę.

Nam zdecydowanie bardziej przypadło do gustu to drugie rozwiązanie, przy czym w wykonaniu właśnie Toshiby. Jej projektanci znaleźli bowiem świetny sposób na przytwierdzanie ekranu do klawiatury za pomocą specjalnego zamka. To rozwiązanie sprawia wrażenie bardzo solidnego, dającego gwarancję, że po kilkudziesięciokrotnym użyciu nie będzie luzów i drgań ekranu przy przesuwaniu komputera.

http://www.youtube.com/watch?v=p5tlJDuOPJ0&feature=g-upl

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA