REKLAMA

IFA 2012: Nowe Google TV od LG już niedługo w Polsce? Sprawdziliśmy je w akcji (wideo)

31.08.2012 10.38
Wiele wskazuje na to, że tegoroczna jesień będzie prawdziwym testem telewizyjnego rozwiązania Google.
REKLAMA
REKLAMA

Google TV wciąż nie stało hitem, ale też nie umiera. Wiele wskazuje na to, że tegoroczna jesień będzie prawdziwym testem telewizyjnego rozwiązania Google. Dla fanów marki musi być to gorący produkt. Także na nas prezentacja telewizorów LG wykorzystująca system Google zrobiła duże wrażenie. Zresztą możecie przekonać się sami oglądając przygotowany przez nas materiał wideo.

Google TV to konkurent dla Smart TV oraz Apple TV. Podobnie jak w przypadku Androida (na którym Google TV bazuje) jest to otwarta platforma, zarówno jeśli chodzi o sprzęt jak i dostępność aplikacji. Niestety obecnie na rynku nie ma ani sprzętu ani aplikacji. Teraz ma się to zmienić. Urządzenia z Google TV na pokładzie zapowiadają europejskie oddziały LG i Sony. Wszystko wskazuje, że także w Polsce telewizory oraz odtwarzacze z tą platformą wreszcie się pojawią.

Niestety nie znamy cen ani konkretnych dat, za to wiemy jak sprzęt sobie radzi. Przyglądaliśmy się rozwiązaniu LG, który zaoferuje kilka modeli TV z platformą Google. Sam wygląd telewizorów jak i platformy nie zmienił się od czasu amerykańskiej premiery w styczniu tego roku. Ekran główny nawiązuje do interfejsu pozostałych telewizorów LG, jednak im dalej w las, tym więcej rozwiązań Google. Mamy więc narzędzie rozpoznawania mowy, wyszukiwarkę, Chrome czy wreszcie Google Play.

Tu też pozytywna wiadomość – Koreańczycy prezentując ten sprzęt informowali o szerszej dostępności treści wideo w Google Play. Jest więc spora szansa, że jeszcze w tym roku Google Play na rynku polskim wzbogaci się o muzykę, filmy i seriale. To byłaby świetna wiadomość dla tysięcy aktywnych użytkowników telefonów z Androidem w naszym kraju. Musimy jednak poczekać na oficjalne komunikaty i działania ze strony Google.

Dopełnieniem Google TV w wykonaniu LG jest pilot będący rozwinięciem idei Magic Motion Remote. To pilot reagujący na ruchy użytkownika – w przypadku tej wersji wzbogazony jest o pełną klawiaturę QWERTY oraz mikrofon.

Google TV jest pewną nadzieją na rozwój i integrację Smart TV. Należy jednak podkreślić, że jego przyszłość i wzrost dostępności wcale nie jest taki pewny. Szczególnie, że LG które jako jedyne głośno mówi o Google TV jedncześnie zacieśnia współpracę z Toshibą oraz właścicielami marki Philips przy tworzeniu wspólnej platformy Smart TV. Nadal jednak czekamy na Google TV w naszych sklepach.

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA