REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

IFA 2012: Znamy Galaxy Note II! Potężny smartfon

29.08.2012
19:11
Specyfikacja Galaxy Note II
REKLAMA
REKLAMA

Na targach IFA 2012, w których mamy przyjemność uczestniczyć, Samsung pokazuje dziś Galaxy Note’a II, następcę hitowego smartfono-tabletu, który przywrócił rysik do łask.

Galaxy Note II to coraz bardziej tablet, niż smartfon – to urządzenie z ekranem 5,55 cala, czyli o 0,25 cala większym, niż pierwszy Note, robi wrażenie. Ekran Super Amoled HD ma rozdzielczość 1280 x 720 pikseli (od pierwszego Note’a różni się proporcjami ekranu, z 16:10 na 16:9).

Galaxy Note II napędzany będzie czterordzeniowym procesorem 1,6 GHz i 2 GB pamięci RAM. Aparat Note’a II o rozdzielczości 8 MP wspierany będzie przednią kamerką 1,9 MP. Poza tym, co dosyć istotne, nowy Note będzie miał znacznie większą baterię, niż swój pierwowzór, bo nie 2500 mAh, a aż 3100 mAh. Urządzenie dostępne będzie w czterech opcjach pamięci – 16, 32 i 64 GB, ze slotem na kartę microSD. Będzie też cieńsze niż poprzednik – 9,4 mm, ale dwa gramy cięższe. Co ciekawe Note II trafi do sprzedaży od razu z Androidem 4.1 Jelly Bean w październiku.

Note II dostanie też grubszy, dłuższy i ergonomiczniejszy rysik. Nową funkcją rysika będzie podgląd treści bez konieczności otwierania ich – wystarczy przytrzymać go nad ekranem nad np. e-maiem lub wideo by podlgądność zawartość. Oprogramowanie pozwoli też na wyświetlanie treści na treściach, coś jak Popup Play z Galaxy Note’a 10.1 czy SGSa III, tylko, że z możliwością wyświetlania notatki na wierzchu innych aplikacji. Poza tym funkcja Quick Command pozwoli na szybszy dostęp do najważniejszych funkcji – gest rysika otworzy menu ze skrótami do wysłania e-maila, dialera czy wyszukiwania. Ciekawą opcją jest Screen Recorder, czyli nagrywanie wideo z ekranu urządzenia, przydatne przy demonstracjach czy tutorialach.

Ciekawy jest wygląd Note’a II, który odchodzi od pierwowzoru i bardzo mocno nawiązuje do Samsunga Galaxy S III. Nie wiadomo, czy chodzi o ujednolicenie inii urządzeń Galaxy, czy może o nienarażanie się Apple’owi, jednak wydaje mi się, że Note II jest o wiele ładniejszy i bardziej elegancki niż pierwszy Note.

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA