REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Home.pl zawiesił działalność Webhosting.pl

06.08.2012
16:09
Home.pl zawiesił działalność Webhosting.pl
REKLAMA
REKLAMA

Już od kilku dni nie działa, ale dopiero dzisiaj udało mi się potwierdzić – Webhosting.pl oficjalnie zawiesił działalność. Z projektu finansowanego przez Home.pl odszedł Dariusz Nawojczyk, który jako zewnętrzna firma obsługiwał portal, a Home.pl nie znalazł następcy do prowadzenia tego projektu. Zawiesił, bo – jak deklaruje Home.pl – projekt zostanie wznowiony, gdy uda się znaleźć kogoś, kto po wypracowaniu odpowiedniego modelu biznesowego współpracy pociągnie go dalej.

Informację potwierdziłem u obu źródeł. Z tego co zrozumiałem, Nawojczyka obowiązuje klauzula poufności, według której nie może udzielać informacji na temat powodów rozstania. Z kolei Krzysztof Kiełmiński, PR Manager Home.pl, odpowiedział wprost, że Webhosting.pl nie był priorytetowym projektem firmy, którą reprezentuje. Szef marketingu Home.pl, Bartłomiej Danek był jeszcze bardziej konkretny – Webhosting wznowi działalność, gdy firma znajdzie nowego partnera.

To ciekawa informacja z wielu względów, z których jeden dotyczy Spider’s Web. Webhosting.pl był serwisem, który kupował od nas część naszych tekstów (konkretnie wpisy mojego autorstwa). Nie byliśmy jedynym blogiem technologicznym, z którym Webhosting współpracował. Na jego łamach pojawiało się wiele zewnętrznych blogów. Na ile z każdym współpraca miała charakter komercyjny? Tego nie wiem; pamiętam jednak, że swego czasu miał miejsce dość głośny konflikt medialny. Paweł Iwaniuk (aktualnie DailyTech oraz NextBIG.tv, wcześniej m.in. AntyWeb) przestał współpracować z Webhosting ze względu na to, że mimo iż w syndykowanych w serwisie Home.pl tekstach jego autorstwa zaczęły się pojawiać reklamy, to serwis nie dzielił się z nim z wpływów z nich.

To była jedna ze strategii Webhosting – zebrać zewnętrzne blogi w jednymi miejscu, które po części budowały jego treści. Serwis miał też swoją redakcję, która jednak nie była aż tak aktywna, jak można by się było spodziewać po sporym medium technologicznym, utrzymywanym przez jednego z największych dostawców usług hostingowych w Polsce. Na Webhosting działało także – dość prężnie – forum. Pełnych statystyk ruchu na Webhosting nie udało mi się na razie zdobyć, ale wg Google AdPlannera, serwis generował ok 200 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie, przy ok 2,4 mln odsłon.

Co dalej? Z informacji Bartłomieja Danka wynika, że Home.pl czeka na dobre oferty zarządzania bądź też przejęcia Webhosting.pl. Ponoć pojawiły się już pierwsze oferty i firma je już analizuje, choć wciąż czeka na nowe (jeśli czujecie się na siłach…, to tu znajdziecie kontakt do działu PR Home.pl). Dziwne, że na ten czas zdecydowano się zamknąć totalnie Webhosting.pl w taki sposób, że nie jest on dziś dostępny dla swoich czytelników.

Dariusz Nawojczyk z kolei pracuje nad nowym projektem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA