REKLAMA

Google wprowadza inteligentne aktualizacje do Androida

17.08.2012 10.10
Google wprowadza inteligentne aktualizacje do Androida
REKLAMA
REKLAMA

Podczas tegorocznej konferencji I/O Google zaprezentowało kilka ciekawych udogodnień dla programistów i użytkowników Androida. Jednym z nich były „inteligentne” aktualizacje, które gigant właśnie rozpoczął wdrażać.

Jak donosi serwis androidpolice.com, funkcja została wprowadzona wraz z udostępnieniem nowej wersji Google Play – 3.8.15. Chciałbym jednak uspokoić osoby ze starszą wersją sklepu. Wykonałem test na Android 2.3(Gingerbread) oraz Google Play 3.7.15 i również działa, potwierdzają się więc zapewnienia z I/O.

Funkcja inteligentnych aktualizacji pozwala nie tylko oszczędzić transfer, pobierane są wyłącznie elementy zmienione, ale również przedłuża czas pracy baterii. Developerzy również powinni być zadowoleni, ponieważ Google nie wymaga od nich tworzenia plików różnicowych – wszystko odbywa się automatycznie.

Jak pokazały testy androidpolice.com różnice między aktualizacją a plikiem instalacyjnym potrafią różnić się nawet do 70%. Poniżej zaprezentowano kilka przykładów

www.youtube.com/watch?v=9Lp6bPpNDJI

www.youtube.com/watch?v=Q0e33xDpMHw

Chociaż nie była to jakaś wyczekiwana funkcja, aktualizacje wykonuje poprzez Wi-Fi – szkoda mi transferu, to cieszy wprowadzenie jej do środowiska Androida ponieważ to kolejny krok w ewolucji zielonego robota.

Źródło: AndroidPolice.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA