REKLAMA

Google Nexus 7 z 16GB pamięci ponownie dostępny. Szkoda, że nie w Polsce

02.08.2012 07.51
google-nexus-7-aplikacje-mobilne
REKLAMA
REKLAMA

Google można lubić albo nie, jednak trzeba przyznać, że najnowsze dziecko firmy, czyli tablet Nexus 7 w 100% spełnił oczekiwania w nim pokładane. Jego wersja z 16GB pamięci jakiś czas temu zniknęła ze sklepu Google Play, przez co nie było możliwości kupienia jej. Model z dwa razy mniejszą ilością pamięci nie cieszył się takim zainteresowaniem, mimo że kosztował tylko 199 dol. Jest to cena o 50 dolarów mniejsza niż w przypadku bardziej pożądanej wersji urządzenia. 

Osobom, które dopiero usłyszały o Google Nexus 7 (są takie?!) należy się kilka słów wyjaśnienia. Gigant na rynku wyszukiwarek internetowych stara się intensywnie promować chmurę, więc nie wyposażył swojego tabletu w złącze kart pamięci. Przez to w mniej pojemnej wersji tabletu użytkownik może wykorzystać niecałe 6GB miejsca, pozostałe 2GB zajmuje fabrycznie wgranie oprogramowanie. Jest to pojemność zbyt mała na umieszczenie na tablecie choćby kilku filmów HD. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że większość klientów woli dopłacać do droższego Nexusa i czekać na niego. 

Teraz udało im się doczekać. W sklepie Google Play tablet Nexus 7 znowu jest dostępne i sytuacja z brakiem urządzeń nie powinna się już powtórzyć. Podobno popyt na lepszego Nexusa zaskoczył samą firmę z Mountain View, lecz teraz kazała ona Asusowi produkować możliwie dużo tabletów z 16GB pamięci, ograniczając produkcję tańszych urządzeń. Muszę przyznać, że cieszy mnie ta informacja, jednak bardziej zastanawia mnie, kiedy tablet pojawi się w Polsce.  Polskie, branżowe źródła (nie mogę ich zdradzić) twierdzą, że stanie się to w drugiej połowie września. Mam nadzieję, że jest to prawda, bo czekanie na to urządzenie zaczyna mnie trochę denerwować. Nie chodzi już o samą chęć kupienia tabletu w Polsce, ale o poczucie bycia obywatelem drugiej kategorii i trzeciego świata. Nigdy nie myślałem, że to powiem, ale nawet Apple traktuje Polskę lepiej. W końcu firma ta nowego iPada wprowadziła już 23 marca, tydzień po premierze światowej.

Dla przypomnienia, Galaxy Nexus 7 to tablet z 7-calowym ekranem IPS o rozdzielczości 1280×800, 4+1-rdzeniowym układem Tegra 3 o taktowaniu 1,3GHz, frontową kamerką z matrycą o rozdzielczości 1,2MPx. Oprócz tego ma NFC, GPS i baterię pozwalającą na 9 godzin pracy. Pracuje pod kontrolą czystego Androida 4.1 Jelly BeanZe względu na świetną jakość wykonania, wysoką wydajność i niską cenę jest to łakomy kąsek, który jako pierwszy tablet z Androidem został ciepło przyjęty przez branżę. Przez wiele osób jest otwarcie nazywany głównym konkurentem iPada i najlepszym urządzeniem z Androidem w ogóle.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA