REKLAMA

eBay Now - nowa usługa od światowego lidera aukcji internetowych

06.08.2012 10.43
eBay Now – nowa usługa od światowego lidera aukcji internetowych
REKLAMA
REKLAMA

eBay zaprezentowało, podczas niedzielnej konferencji w San Francisco, nową usługą – eBay Now, która zapewnia realizację zamówienia jeszcze tego samego dnia.

Zaproponowane rozwiązanie, znajduje się we wczesnej fazie beta i jest dostępny wyłącznie dla mieszkańców kalifornijskiej aglomeracji. Prócz tego, aby móc skorzystać z niego trzeba wyposażyć się w aplikację dla iOS.

Usługa skierowana jest dla osób, których zakupy wynoszą 25$ i więcej, a ich wybór pada na lokalne sklepy. Pierwsza grupa otrzyma możliwość realizacji zamówień od 15$ oraz trzy darmowe dostawy, każda następna to koszt 5$.

Jedno jest pewne, osoby z słabo zaludnionych terenów nie mają co liczyć, że taka usługa pojawi się u nich ponieważ jest to po prostu nie opłacalne. Nawet w przypadku wielkich aglomeracji nie ma pewności czy nastąpi odpowiedni zwrot kosztów, wszystko zależy od partnerów jakich pozyska eBay.

Czy usługa zawojuje rynek? Wątpię. Nie jest ani czymś nowym, konkurencja posiada rozwiniętą sieć sprzedaży, a są i tacy którzy zapewniają dostawę w godzinę. Jedynym atutem jaki posiada eBay to bardzo duża grupa potencjalnych odbiorców oraz obszar działania.

Źródło: TechCrunch.com

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA