REKLAMA

Battle.net padł ofiarą cyberprzestępców. Lepiej zmień hasło

10.08.2012 07.37
Battle.net padł ofiarą cyberprzestępców
REKLAMA
REKLAMA

Zapewne każdy fan sieciowego grania słyszał o usłudze Battle.net, która pozwala grać w takie tytuły jak World of Warcraft , Starcraft 2 oraz Diablo 3. Jeśli z niej korzystacie, to radzimy zmienić w niej hasło. Włamali się do niej cyberprzestępcy.

Dotarły do nas informacje, według których zdobyte zostały dane graczy z obu Ameryk, Australii i Nowej Zelandii oraz Azji Południowej. Wśród skradzionych danych znalazły się hasła, ale w postaci zaszyfrowanej. Podobno nie wyciekły jakiekolwiek dane dotyczące kart kredytowych. Mimo że według Blizzarda europejski Battle.net nie został zaatakowany, na wszelki wypadek lepiej zmienić hasło w usłudze. W końcu teraz dorobek w grach sieciowych ma namacalną wartość, co sprawia, że coraz więcej przestępców próbuje zarobić kradnąc go.

Warto zastanowić się nad tym, czy nasze dane w internecie są bezpieczne. Kolejne przykłady Xbox Live, Playstation Network oraz Blizzarda pokazują, że do wydatków internetowych warto mieć drugą kartę płatniczą, najlepiej pre-paid. Oprócz tego powinno się często zmieniać hasło i nie używać go w innych usługach. Są to działania mniej wygodne od używania jednego hasła i jednej karty, jednak znacznie zmniejszają one prawdopodobieństwo, że ktoś ukradnie naszą wirtualną własność. Szkoda, że niewiele osób się do nich stosuje, a jednym z najpopularniejszych haseł nadal jest 12345.

Informację prasową dotyczącą włamania znajdziecie tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA