REKLAMA

Asus Padfone zabija ceną, nie przyjmie się w Polsce

24.08.2012 13.08
Asus Padfone - zbyt wysoka cena
REKLAMA
REKLAMA

Asus Padfone już niebawem pojawi się na rynku. Uważam jednak, że choć jest to gadżet innowacyjny, to nie zdobędzie popularności ze względu na wysoką cenę, która wynosi 2699 zł.  Nie jest to jednak wszystko. Za pełny komplet Padfone’a będzie trzeba zapłacić ponad 4000 zł.

Osobom niezaznajomionym warto przypomnieć, czym jest Padfone. Jest to połączenie smartfona, tabletu i laptopa. Uczyniono to w bardzo prosty sposób. Podstawowym urządzeniem jest smartfon. Gdy potrzebujemy tabletu, telefon wkładamy do stacji dokującej z dużym ekranem. Jeśli niezbędny jest nam laptop, podłączamy do tego stację dokującą zawierającą klawiaturę. Oto specyfikacja techniczna opisywanego urządzenia.

Parametry techniczne Asusa Padfone:
– Android 4.0 Ice Cream Sandwich
– Wymiary: 128 x 65,4 x 9,2 mm (Dł. x szer. x wys.)
– Waga: 129 g (z akumulatorem), 724 g (tablet)
– Procesor: Qualcomm Snapdragon S4 8260A 2×1,5 GHz
– Pamięć RAM: 1 GB LPDDR2
– Pamięć Flash: 16GB/32GB/64GB
– sSot kart microSD
– WLAN 802.11 b/g/n
– GPS Qualcomm GPS (obsługa AGPS)
– Wyświetlacz: 4,3″, 960×540 pikseli, Super AMOLED, Corning Gorilla Glass
-Wyświetlacz tabletu: 10,1”, 1280×800 pikseli, TFT, Corning Gorilla Glass
– Akumulator: 1520 mAh
– Aparat w telefonie: 8MPx z autofokusem, przesłona F2.2, LED Flash
– Aparat w tablecie: Front 1.3 MPX
– czujnik wstrząsu, e-kompas, żyroskop, czujnik światła, czujnik ruchu
– akcesoria: rysik ze słuchawką, stacja dokująca, pokrowiec.

Przeraźliwa nie wydaje się też cena urządzenia. 2699 zł za smartfon i tablet to nie jest dużo, jednak za akcesoria do niego Asus sobie liczy jak za zboże. Klawiatura z akumulatorem do tego urządzenia kosztuje 859 zł. To o 260 złotych więcej niż w przypadku takiego samego akcesorium przeznaczonego do Asusa TF300 Transformer. Z kolei Stylus Bluetooth PadFone został wyceniony na 449 zł. Akcesorium to pozwala na przeprowadzanie rozmów głosowych dzięki wbudowanemu mikrofonowi, głośnikowi i Bluetooth.

Oznacza to, że za Asusa Padfone ze wszystkimi akcesoriami zapłacimy 4007 złotych. To bardzo dużo. Za te pieniądze można kupić Ultrabooka i całkiem niezły telefon. Albo iPada i smartfona. Ludzie oczekują minimalizmu i posiadania jak najmniejszej liczby urządzeń o dużej funkcjonalności. Jednocześnie sądzę też, że smartfon powinien być oddzielnym urządzeniem. Może być duży lub mały, w formie telefonu, zegarka czy soczewki w oku, ale cały czas musi po prostu być na każde zawołanie, tuż obok nas. Nie ma sensu go zamieniać w tablet lub laptop, bo rezygnujemy wtedy z jego mobilności. Z kolei powinny powstać hybrydy, które połączyłyby zalety większych urządzeń: laptopa, komputera stacjonarnego i tabletu. Na szczęście już niebawem pojawią się Ultrabooki z dotykowym, obracanym ekranem, które spełnią te założenia.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA