REKLAMA

Apple najbardziej wartościową firmą świata [Infografika]

23.08.2012 13.11
Apple jest warte 615 miliardów dolarów, Microsoft na na trzecim miejscu.
REKLAMA
REKLAMA

Trzeba przyznać, iż rzeczywistość, jaka nas otacza zmienia się w zastraszającym tempie. Na naszych oczach dokonują się rzeczy historyczne. W zapomnienie odeszły czasy, gdy największą wartość posiadały firmy starych branż, jak przemysł naftowy czy sieci sklepów. Dziś fotel lidera wśród firm wiedzie Apple.

Niniejsza infografika przedstawia obecny układ sił pomiędzy pięcioma firmami posiadającymi największa wartość. Branże firm, które znalazły się w tym zestawieniu wydają się nie być przypadkowe i doskonale odzwierciedlające nasze codzienne życie.

Apple z 615 miliardami dolarów wartości daleko w tyle zostawiło drugą firmę – Exxon Mobil założonego w 1882 roku przedstawiciela przemysłu naftowego. Na ostatnim stopniu podium znalazł się Microsoft, którego system operacyjny jest obecny w przytłaczającej większości komputerów na całym świecie. Tuż za podium znalazł się amerykański gigant, który zbudował swoją potęgę na sieci sklepów, mowa oczywiście o Wal-Mart. Piątą pod względem wartości firmą jest PetroChina, czyli chińska firma branży naftowej.

Tym samym w czołówce mamy dwie firmy zajmujące się nowymi technologiami, dwie z branży naftowej oraz jedną firmę zajmująca się sprzedażą detaliczną.

Historia dzieje się na naszych oczach. Czy w najbliższej przyszłości jakaś firma będzie w stanie zagrozić Apple? Jeśli nie przydarzy się w Cupertino jakaś katastrofa, to w najbliższym czasie na zmianę lidera tego rankingu nie ma co liczyć.

 

Źródło infografiki: http://www.statista.com/topics/847/apple/chart/562/apple—the-most-valuable-company-in-the-world/

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA