REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple dogaduje się z Microsoftem w sprawie patentów - tych samych, o które sądzi się z Samsungiem

15.08.2012
0:55
Apple dogaduje się z Microsoftem w sprawie patentów – tych samych, o które sądzi się z Samsungiem
REKLAMA
REKLAMA

Wygląda na to, że Microsoft poważnie wziął się za swój wizerunek. Konsekwentne wdrażanie nowego interfejsu, świetne nowe produkty (Lumie z WP7/8, Windows 8, Surface) oraz przyjazne stosunki z innymi gigantami. A zwłaszcza z tym, z którym podobno dogadać się niełatwo – Apple.

Boris Teksler, dyrektor działu Licencjonowania Patentów i Strategii w Apple poinformował, że Apple licencjonuje firmie z Redmond patenty dotyczące designu ich produktów, a ściślej mówiąc – tabletów. Microsoft zapragnął widocznie świeżego, czystego pod każdym względem startu swojego Surface.

Najważniejszym warunkiem umowy jest oczywiście zakaz klonowania produktu. Spełnieniu jego pomaga fakt, że Surface będzie działał z Windowsem 8 na pokładzie – systemem bardzo odmiennym od jabłkowego iOS.

Nieciekawie w tej sytuacji wypada Samsung – z tej trójki to właśnie ta firma jest „tą złą”. Skoro Microsoft mógł wykupić licencję na patenty (dokładnie te same, o które walczy Apple z Samsungiem) i załatwić sprawę polubownie, to czemu Samsung nie mógł zrobić tego samego? To kolejny argument Apple przeciwko koreańskiej firmie w sądzie.

Brawo Microsoft, brawo Apple – firmy nie lubiły się za bardzo od głośnego procesu z 1993 roku o interfejs graficzny ich systemów, dlatego news ten „coś” znaczy.

źródła: macrumours.com, myapple.pl

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA