REKLAMA

Aplikacje dobre bo polskie #1

13.08.2012 08.55
Nowy cykl: Aplikacje dobre bo polskie #1
REKLAMA
REKLAMA

W świecie mobilnych aplikacji jest wiele programów i gier wartych uwagi, jednak w cyklu tekstów pt. “Aplikacje dobre bo polskie” skupię się na tych, które powstały w naszym nadwiślańskim kraju. Będę tutaj regularnie polecał oprogramowanie, które powinniście mieć w swoich telefonach oraz tabletach. Rekomendowane cyklicznie programy będą nie tylko przydatne i wartościowe, ale również w ciekawy sposób uzupełniające lukę na polskim rynku oprogramowania.

Korskosfera.pl [Android, Windows Phone]

Aplikacje nawigacyjne w smartfonach mają się bardzo dobrze i zyskały spora grupę lojalnych użytkowników. Jednak nie wszystkie programy potrafiące doprowadzić nas do celu będą w stanie udzielić nam informacji o korkach i utrudnieniach w ruchu. Wiem, że wiele osób korzystających z prostych nawigacji samochodowych przed wyruszeniem w trasę sprawdza online informację o potencjalnych utrudnieniach w ruchu. Dzięki Korkosferze możemy bezpłatnie monitorować informacje o remontach i wypadkach, które mogą wpłynąć na wydłużenie czasu podróży.

Program pozwala na przeglądanie mobilnej mapy Polski, na której zwizualizowane są informacje o natężeniu ruchu drogowego. Możemy również śledzić w czasie rzeczywistym naszą pozycję GPS. Dzięki temu na bieżąco będziemy mieli podgląd na warunki drogowe w naszej okolicy i bez problemów z wyprzedzeniem zaplanujemy ewentualny objazd lub zmianę trasy.

Korskosfera oferuje ogromną bazę punktów POI i pozwala na wyszukiwanie tysięcy miejsc znajdujących się w naszej okolicy. Bez problemu zlokalizujemy bankomat, restauracje, centrum handlowe, lokalne firmy czy inne punkty użyteczności publicznej. Nad jakością dostarczanych map, punktach POI jak i informacji o utrudnieniach w ruchu czuwają twórcy aplikacji NaviExpert.

Pobierz program z Google Play.
Pobierz program z Marketplace.

 

Bilkom [iOS, Android, Windows Phone]

Długo musieliśmy czekać na oficjalną mobilną aplikację zapewniającą dostęp do rozkładu jazdy PKP. Ale ten czas zdecydowanie wynagradza fakt, że program, który otrzymaliśmy jest bardzo funkcjonalny i rozbudowany. Bilkom zapewnia nie tylko szeroki dostęp do informacji o rozkładach jazdy pociągów wszystkich kolejowych przewoźników pasażerskich w Polsce, ale również większości przewoźników z Europy.

Dzięki Blikom możemy łatwo wyszukać interesujące nas połączenia i sprawdzić aktualny czas odjazdów i przyjazdów pociągów. Co ciekawe, możemy wybrane wyniki zapisać do pamięci offline, dzięki czemu zyskamy do nich dostęp bez względu na posiadane połączenie z siecią. Program pozwala również na śledzenie komunikatów o utrudnieniach w ruchu kolejowym i ewentualnych opóźnieniach, które mogą powstawać z ich powodu. Dzięki wykorzystaniu lokalizacji GPS Bilkom pomoże nam znaleźć najbliższy dworzec oraz sprawdzić obowiązujący na nim rozkład jazdy.

Jeżeli zdarza Wam się systematycznie lub raz na jakiś czas podróżować koleją koniecznie sprawdźcie ten program. Zyskacie nie tylko dostęp do zawsze aktualnego rozkładu, ale również będziecie mogli stworzyć własną listę ulubionych połączeń, którymi najczęściej podróżujecie.

Pobierz program z App Store.
Pobierz program z Google Play.
Pobierz program z Marketplace.

 

Tuba FM [iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry]

Aplikacji oferujących funkcję radia internetowego jest wiele. Na polskim rynku niekwestionowanym liderem jest program Tuba FM, która pozwala na słuchanie takich radiostacji jak Tok FM, Roxy czy Złote Przeboje. Jednak prawdziwa siła tej aplikacji drzemie w ogromnej liczbie gotowych internetowych stacji tematycznych oraz możliwości tworzenia własnych.

Dzięki Tuba FM możemy bez problemu stworzyć własne radio, które będzie grało muzykę taką, na jaką w danej chwili mamy ochotę. Wystarczy wpisać wykonawcę, aby program przygotował playlistę, na której znajdą się zbliżone gatunkowo utwory. Funkcja ta rewelacyjnie sprawdza się w praktyce i efekt jest taki, że zawsze słuchamy muzyki na jaką tylko mamy ochotę.

Dodatkowym atutem Tuby FM, jest możliwość odkrywania nowych utworów i wykonawców, które są proponowane nam przez aplikację. Dzięki temu poznałem kilka naprawdę ciekawych kapel. Jeżeli chcecie rozpocząć przygodę z muzyką, odsyłam do sklepów z mobilnymi aplikacjami, ale pamiętajcie, że Tuba FM działa tylko w trybie online i nie pozwala na zapisywanie muzyki w pamięci urządzenia.

Pobierz program z App Store.
Pobierz program z Google Play.
Pobierz program z Marketplace.
Pobierz program z App World.

 

Ling.pl [iOS, Android, Windows Phone]


Kilka dni temu pisałem o dużej aktualizacji jaką otrzymał program Tłumacz Google. Wspomniałem wtedy, że to niekwestionowany lider na rynku mobilnych aplikacji pozwalających na tłumaczenie tekstu. Jednak jeżeli szukacie największego polskiego słownika, który zawiera tłumaczenia słów na język angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, rosyjski to Ling.pl będzie bezkonkurencyjny.

Dzięki Ling.pl zyskujemy dostęp do profesjonalnych słowników tematycznych. Jeżeli przyjdzie nam sprawdzić tłumaczenie trudnych słów z terminologii prawniczej lub wojskowej możemy być pewni, że aplikacja ta zawsze nam pomoże. Interfejs programu jest bardzo czytelny, co ułatwia szybkie wyszukiwanie słów i łatwe odnalezienie odpowiedniego tłumaczenia. Program nie potrafi co prawda tłumaczyć całych zdań, ale radzi sobie za to z kilkowyrazowymi wyrażeniami. Na koniec dodam tylko, że Ling.pl to również podręczny polski słownik synonimów.

Pobierz program z App Store.
Pobierz program z Google Play.
Pobierz program z Marketplace.

To tyle na dziś. Mam nadzieję, że pomysł na taki cykl artykułów przypadł wam do gustu, dajcie znać w komentarzach co o nim myślicie. Czekam również na uwagi i propozycje zmian lub wzbogacenia cyklu o Wasze pomysły i aplikacje.

Jeżeli jesteś programistą i stworzyłeś ciekawą aplikację działającą na systemie iOS, Android lub Windows Phone, koniecznie daj znać na maila (newwalk+spidersweb@gmail.com), a być może już w kolejnym cyklu pojawi się recenzja Twojego programu lub gry.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA