REKLAMA

Android Ice Cream Sandwich na Raspberry Pi

01.08.2012 13.45
Android Ice Cream Sandwich na Raspberry Pi
REKLAMA
REKLAMA

Raspberry Pi to ciekawy fenomen w świecie nowych technologii. Urządzenie nie błyszczy specjalną wydajnością, oparte jest na Broadcom BCM2835 SoC(ARM1176JZF-S 700 MHz, VideoCore IV GPU) oraz 256 MB RAM, a jednak szał jaki zapanował w momencie premiery onieśmielił samych twórców.

Pierwsza partia została w pełni wyprzedana w ciągu pierwszych minut. Czym jest więc spowodowany ten fenomen? Sądzę, że ceną, 35$, oraz możliwościami, które ograniczone są wyłącznie przez wyobraźnię i wiedzę nabywcy.

http://www.raspberrypi.org/wp-content/uploads/2012/07/2012-06-03-029-1024×575.jpg

Teraz platforma otrzymuje kolejny atut – Android Ice Cream Sandwich(4.0.3). Jak donosi wpis(http://www.raspberrypi.org/archives/1700) na oficjalnym blogu, developerowi o nicku „Naren”, udało się poczynić znaczne postępu w przeportowaniu androida na Raspberry Pi. Według zapewnień, jedyny problem jaki obecnie występuje to działanie AudioFlinger – podsystemu, który odpowiada za podstawowe funkcje audio.

Działanie systemu, prezentuje poniższe wideo.
http://youtu.be/hgJ7yck1qwY

Istnieją również inne implementacje (http://androidpi.wikia.com/wiki/Android_Pi_Wiki), jednak w żaden sposób nie mogą równać się z powyższą pracą. Niestety, developer jeszcze nie opublikował stosownego obrazu, czy też źródeł aby móc przetestować samemu działanie.

Źródło: Raspberrypi.org

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA