REKLAMA

AMD obniża ceny procesorów. Phenom II X4 955 Black Edition za grosze!

28.08.2012 10.19
AMD obniża ceny procesorów
REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze w tym roku na rynku mają pojawić się przeznaczone do komputerów stacjonarnych procesory z wbudowanymi kartami graficznymi o nazwie kodowej „Trinity” oraz wydajniejsze jednostki o nazwie kodowej „Vishera”. Jednak, by to zrobić, konieczne jest obniżenie cen obecnych na rynku jednostek.

Obniżki obejmują niemal wszystkie dostępne procesory AMD i sięgają nawet niemal 23%. Oznacza to, że taniej kupimy procesory serii A przeznaczone do gniazda FM1 oraz Phenomy II i serię FX pracujące z podstawkami AM3 oraz AM3+. Najbardziej potaniały układy serii A. Minimalna obniżka w tym przypadku to 12,2%, a największa 20%. Niewiele gorzej prezentuje się seria FX, gdzie najmniejsza obniżka to 9,6%, a najwyższa 14,8%. Największy rozrzut jest wśród procesorów Phenom. Niektóre jednostki potaniały symbolicznie, o 1-2%, jednak znalazł się tu też wiecznie żywy Phenom II X4 955 Black Edition, którego cena spadła ze 105 dolarów do 81 dolarów, aż o 22,9%. Oprócz tego w zestawieniu znalazł się nowy procesor AMD FX-4130, którego cena na starcie ma wynosić 112 dolarów.

Muszę przyznać, że bardzo spodobała mi się obniżka ceny procesora Phenom II X4 955 Black Edition. Nadal jest to szybka jednostka, która wystarczy do grania w nowe gry i szybkiego wykonywanie wielu zadań na komputerze. Przeliczając jego cenę na dolary i dodając do niej podatek okazuje się, że będzie można go kupić za niewiele ponad 300 zł. To bardzo dobra cena jak na taką jednostkę. Z całą pewnością posłuży ona wielu osobom do zbudowania taniego i wydajnego komputera. Na korzyść tego procesora działa fakt, że działa on na starej podstawce AM3 (oraz starszej AM2+), dzięki czemu będzie on mógł pracować w starszych maszynach.

Jeśli chodzi o inne procesory, to moim zdaniem nie warto się nimi interesować. Procesory serii A działają na umierającej podstawce FM1, co oznacza brak możliwości ulepszenia komputera za jakiś czas. Procesory FX często działają wolniej niż Phenomy II X4 i są sporo droższe, a za cenę trochę wyższą niż Phenomów II X6 można kupić procesory Intel Core i5 z serii K, które oferują nie tylko wysoką wydajność, ale też ogromny potencjał OC.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA