REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zainstaluj Watchdog Task Manager i skończ bezmyślnie zabijać

02.07.2012
13:00
watchdog
REKLAMA
REKLAMA

Na androidowych forach napisano już wiele poradników odradzających korzystanie z Task Killerów. Często pojawiają się pytania odnośnie tego jak w takim razie radzić sobie z aplikacjami działającymi w tle i zajadającymi się procesorem lub pamięcią RAM? Jest na to sprawdzony i skuteczny sposób, który sprawi że zamykane będą tylko uciążliwe programy, a my zaoszczędzimy trochę baterii. Przed Wami bezkonkurencyjny Watchdog Task Manager.

System operacyjny Android w zaawansowany sposób sam sobie radzi z zarządzaniem otwartymi aplikacjami. Potrafi automatycznie zabijać procesy, gdy tylko potrzeba mu więcej pamięci RAM. Jest również w stanie zamknąć procesy aplikacji do których przez dłuższy czas nie wracaliśmy. W związku z powyższym niezalecane jest manualne zabijanie procesów działających w tle, gdyż sprawia to, że muszą być one ponownie ładowane za każdym razem kiedy znowu są potrzebne. Dodatkowo częstym problemem wynikającym z korzystania z Task Killerów, jest ubijanie procesów systemowych. Sam doświadczyłem przypadków kiedy aplikacja budzika lub kalendarza z przypomnieniami została ubita i nie wstała ponownie, przez co przegapiłem ważne alarmy i powiadomienia.

Na wstępie zapowiedziałem aplikację Watchdog Task Manager, która wyróżnia się na tle konkurencji swoim sposobem działania. Program zamiast bezmyślnie zabijać procesy działające w tle, monitoruje aktywne aplikacje i sprawdza ich apetyt na nasz procesor i pamięć RAM.

Jeżeli Watchdog natrafi na program, który zużywa duże ilości pamięci lub zasobów procesora, ostrzeże nas o tym specjalną notyfikacją. Z paska powiadomień, możemy błyskawicznie przenieść się na listę zasobożernych procesów i podjąć decyzję co chcemy z nimi zrobić. Oczywiście możemy je zabić, ale również mamy możliwość dodania procesu na białą listę dzięki czemu nie będziemy ponownie informowani o działaniu tej aplikacji. Dostępna jest też opcja jednorazowego zignorowania powiadomienia.

Program Watchdog Task Manager udostępnia również statystyki w których uwzględniono informacje o zużyciu procesora przez aplikacje działające w tle, czasie w którym procesor był wyłączony oraz o wolnej pamięci RAM w urządzeni.

W trzecim oknie aplikacji możemy również prześledzić szczegółowe wykorzystanie procesora i pamięci przez wszystkie działające aplikacje. Analiza takich statystyk może się okazać przydatna i dzięki niej możemy wyeliminować programy, które zużywają za dużo zasobów systemowych i np. zastąpić je jakimiś zamiennikami.

Podsumowując. Program Watchdog Task Manager nie służy do bezmyślnego zabijania na oślep aktywnych procesów, a pozwala na szczegółową analizę aktywności poszczególnych aplikacji i wyłączanie tych które nadużywają gościnności w naszych smartfonach oraz tabletach. Watchdoga pobierzecie ze sklepu Google Play za darmo, ale możecie również wybrać opcję płatną, która jest pozbawiona reklam i posiada dodatkowo funkcję czarnej listy. Dzięki tej funkcji możemy ustawić ręcznie procentowy próg wykorzystania procesora, po przekroczeniu którego programy znajdujące się na blackliście zostaną automatycznie zabite.

Motto na dziś: Jak chcecie zabijać, róbcie to z głową!

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA