REKLAMA

Twórcy słuchawek Beats by Dr. Dre przejmują serwis MOG

02.07.2012 14.52
video beats 1
REKLAMA
REKLAMA

Beats Electronics, której udziałowcami są m.in. HTC, raper Dr. Dre oraz Universal Music Group, przejęła serwis MOG oferujący płatny streaming muzyki. Przyszłość branży fonograficznej leży w tego typu serwisach. Prawdopodobnie najwięcej zyskają użytkownicy smartfonów od HTC, którzy mogą otrzymać dostęp do usługi, która przebije iTunes.

Żadna ze stron umowy nie podała informacji o warunkach jej zawarcia. Jednak współpraca pomiędzy tymi dwoma firmami nie powinna powodować zdziwienia. Cechą wspólną obydwu firm jest wręcz obsesyjne podkreślanie na każdym kroku jakości muzyki, jaką oferują produkty sygnowane przez Beats by Dr.Dre oraz serwis MOG. Ten drugi oferuje swoim klientom dostęp do ponad 15 milionów utworów w jakości 320 kbps.

Korzystać z usług MOG można poprzez wiele platform oraz urządzeń. Poza standardowym playerem oraz aplikacjami mobilnymi, ze streamingu mogą korzystać m.in. posiadacze telewizorów marki LG oraz posiadacze samochodów BMW. Użytkownicy mają dostęp do 3 planów abonamentowych, dzięki którym mają dostęp do szerokiej oferty serwisu.

Na uwagę zasługują osoby, które stoją za obydwiema firmami. Nie są one przypadkowe, co pozwala domniemywać, iż w przyszłości oferowanie dostępu do muzyki znajdującej się chmurze będzie trendem zyskującym na popularności. Twórcą MOG jest David Hyman, który na swojej zawodowej drodze pracował m.in. w MTV. Jednym z dyrektorów w MOG jest znany producent muzyczny Rick Rubin. Natomiast Beats Electronics zostało utworzone przez rapera Dr. Dre oraz Jimmy’ego Iovine’a, przewodniczącego wytwórni Interscope Geffen A&M. Jak widać obydwa projekty były i są nadal tworzone przez osoby z branży muzycznej, które orientują się, gdzie w przyszłości będzie można dobrze zarobić.

Na dziś obie firmy nie mają sprecyzowanych planów odnośnie tego, jak będzie wyglądała wzajemna współpraca oraz co może być jej owocem. Domniemywać jednak można, iż tajwański producent smartfonów HTC, który jest udziałowcem Beats Electronics, zyskał dla swoich urządzeń bardzo obiecującą usługę.

Zdziwiłbym się, gdyby za jakiś czas w urządzeniach od HTC oraz w nakładce Sense nie była obecna, w mniej lub bardziej widoczny dla użytkowników sposób, aplikacja MOG. Wydaje się, że nabywcy kolejnych flagowych telefonów od HTC dostaną dostęp do streamingu muzyki w serwisie MOG, który równocześnie będzie wspierany przez technologię Beats by Dr.Dre. Dzięki temu mielibyśmy możliwość dostępu z naszych smartfonów do bardzo rozbudowanej audioteki. Możliwe, że HTC szykuje naprawdę multimedialne telefony, mając przy tym coś, co może przebić popularnością iTunes.

Niestety serwis MOG jest w tej chwili dostępny tylko dla mieszkańców USA i Australii. Polakom pozostaje korzystanie m.in. z wcześniej opisywanego na łamach Spider’s Web Deezera.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA