REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Tablety Samsunga również z Windows RT. Zapowiada się na wojnę producentów procesorów

09.07.2012
17:15
Samsung
REKLAMA
REKLAMA

Według wiadomości do jakich dotarł serwis Bloomberg , koreański producent ma już jesienią przedstawić światu tablet działający pod kontrolą nowego Windowsa. Jak widać również Samsung uznał, że na tabletach z Windowsem będzie można zarobić. Tym samym producenci procesorów szykują się do walki o portfele klientów.

Do tej pory w ofercie Samsunga znajdują się urządzenia serii Galaxy Tab działające pod kontrolą systemu Android, jednakże już niedługo (najprawdopodobniej w październiku lub listopadzie tego roku) będzie można nabyć urządzenia pracujące pod Windows RT. Sercem tego tabletu będzie procesor Qualcomm Snapdragon. Posunięcie to jest o tyle ciekawe, że w ten sposób Samsung unika walki z produktami od między innymi Hewlett-Packard, które to będą działały w oparciu o procesory Intela. Tym samym Samsung planuje zapewne w bezpieczny sposób opanować część segmentu przyszłych urządzeń mobilnych z Windowsem 8. Wybór dokonany przez Samsunga przełoży się na dłuższy czas działania na baterii nowych tabletów, gdyż architektura ARM jest bardziej energooszczędna od konkurencji.

Microsoft Surface

Sam Windows RT tworzy nieformalny sojusz producentów procesorów wykorzystywanych w smartfonach (Qualcomm, Texas Intruments oraz Nvidia), którzy znajdują się w opozycji do Intela oraz AMD, produkujących procesory głównie dla komputerów stacjonarnych oraz laptopów. Mając na uwadze mocną pozycję Samsunga w ostatnich latach w segmentowi smartfonów z Androidem, opowiedzenie się Samsunga po stronie producentów skupionych głównie na rynku urządzeń mobilnych nie powinno dziwić. Windows w swojej najnowszej odsłonie okaże się zapewne frontem wojny między producentami procesorów. Wygrany z tej potyczki wyjdzie prawdopodobnie silniejszy.

Pierwszy ruch wykonał Intel prezentując smartfony z Androidem, które to może już niebawem trafią na polski rynek dzięki operatorowi Orange.

Wracając do Samsunga – nowy tablet z nowym systemem operacyjnym wniesie powiew świeżości do tego segmentu produktów koreańskiej firmy. Może w końcu tablety od Samsunga przestaną kojarzyć się z iPadem. Tego bym sobie życzył, gdyż kolejne odsłony wojny patentowej stają się do tego stopnia nużące, że tanich tabletów (Surface takim nie będzie) z Windows 8 wypatruję z nadzieją.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA