REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sparrow kupiony przez Google!

20.07.2012
18:34
Sparrow — Get mail done
REKLAMA
REKLAMA

Jeden z najciekawszych start-upów na scenie apple’owej – producent świetnego klienta poczty zarówno na urządzenia iOS, jak i Mac OS X został kupiony przez Google’a! Powód przejęcia jest jasny – deweloperzy Sparrow przechodzą do zespołu pracującego nad Gmailem. Co ciekawe, sam produkt Sparrow – klienty poczty na iOS oraz OS X będą utrzymane przy życiu, a praca nad nimi kontynuowana już w strukturach Google’a.

To wyjątkowo ciekawe posunięcie Google’a, które implikuje szereg następstw. Przede wszystkim Google dostaje się na podwórko Apple’a i to na bardzo newralgiczne pole. Sparrow jest bowiem uznawany przez wielu użytkowników iPhone’ów za najlepszy klient poczty dostępny na platformę iOS, lepszy od systemowej aplikacji Mail. Ważnym odnotowania jest tu również fakt, że deweloperzy Sparrow nie żyli najlepiej z samym Apple’em ze względu na brak dostępu do powiadomień typu push. Apple odmawia bowiem podstawowych funkcjonalności aplikacjom, które powielają funkcję aplikacji dostarczanych systemowo z iPhone’ami. Sparrow odpowiadał ostro, że będzie próbował wdrożyć powiadomienia push dla swojego programu z lub bez błogosławieństwa Apple’a.

Z drugiej strony sam Google krytykowany jest za średnią wersję aplikacji Gmail na platformę iOS. Deweloperzy Sparrow z pewnością przyczynią się do jej poprawy. Sparrow ma też aplikację pocztową na platformę Mac OS X, czyli coś, na co Google do tej pory się nie zdecydował. Posiadając w swoich rękach Sparrow zyskują także kontrolę nad popularnym alternatywnym klientem poczty na Mac OS X.

Z której strony by nie patrzeć, przejęcie Sparrow przez Google’a wygląda na bardzo ciekawe, szczególnie ze względu na rosnący antagonizm pomiędzy Google’em a Apple’em.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA