REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Samsung Galaxy Tab 7.7 - Banned

24.07.2012
12:25
galaxy-tab-7.7
REKLAMA
REKLAMA

Jesteśmy świadkami kolejnej odsłony wojny patentowej pomiędzy Apple oraz Samsungiem. Tym razem wydaje się, że w sklepach, również na terenie Polski, nie zobaczymy już najmniejszego tabletu z oferty koreańskiego producenta.

Dopiero co Samsungowi udało się wyjść obroną ręką z walki o Galaxy Tab 10.1N, który został przeprojektowany tak, aby nie naruszać własności intelektualnej firmy Apple, a teraz odebrał kolejny bolesny cios od producenta iPada. Tym razem prawnikom z Cupertino udało się uzyskać wstępny sądowy zakaz sprzedaży Galaxy Tab 7.7 na terenie całej Unii Europejskiej. Wcześniej jego sprzedaż była zakazana na terenie Niemiec.

Warto pamiętać, iż to nasi zachodni sąsiedzi stali się głównym polem walki dla obydwu firm, gdyż zarówno batalia o Galaxy Taba w wersji 10 calowej, jak i 7,7 calowej odbywa się przed Sądem Okręgowym Dusseldorfie.

Powoli tracę już rachubę, którą odsłoną walki jest dany pozew, czy też zakaz sądowy. Rozumiem dbanie o własne interesy przez Apple, ale jak tak dalej pójdzie to tablety od Samsunga nabywać będzie można tylko na czarnym rynku ;).

Z całej tej batalii pomiędzy firmami najbardziej zadowoleni wydawać się mogą być prawnicy obydwu firm. Jednakże czy taki stan rzeczy nie działa również negatywnie na Apple, który pozywa kolejny raz Samsunga oraz inne firmy. Jeszcze trochę, a firma z Cupertino będzie mocniej kojarzona z „trollem patentowym” nie dającym o sobie zapomnieć, niż z logo nadgryzionego jabłka, które dokonało rewolucji na polu urządzeń mobilnych. Niekończąca się historia ma zamiar nadal trwać…

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA