REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Polki są entuzjastycznie nastawione do elektrycznych samochodów

13.07.2012
18:03
renualt
REKLAMA
REKLAMA

Baba za kierownicą to taki utarty, durny stereotyp. Kobiety nie raz udowodniły, że na drogach radzą sobie lepiej od mężczyzn. Bez wątpienia jednak większość kobiet spogląda na temat motoryzacji inaczej niż mężczyźni. Dotarliśmy do ciekawych badań odnośnie tego, co o elektrycznych czterech kołach myślą kobiety.

Renault Polska zleciło badanie TNS Polska na temat tego, co Polacy myślą o elektrycznych samochodach. Część zebranych danych przedstawiliśmy już wcześniej. Teraz jednak firma postanowiła podzielić się bardzo ciekawymi danymi w rozróżnieniu na płeć. Bardzo ważne, że aż 90% kobiet uważa samochody elektryczne za przyszłość motoryzacji. Dla porównania – odsetek wszystkich Polaków, który uważa e-samochody za przyszłość to 88% procent. Panowie spoglądają więc mniej pochlebnie na nowoczesne rozwiązania w motoryzacji.

Zaledwie 41% Polaków uważa, że należy ograniczać emisję spalin. Jeśli jednak pod uwagę weźmiemy tylko Polki, to 48% z nich wskazuje ten powód jako element znaczący dla rozwoju rynku aut elektryczny. Kobiety wyznają też wartości proekologiczne – 86% z ankietowanych Polek segreguje śmieci, 76% unika toreb jednorazowych, a 92% oszczędnie używa wody i energii elektrycznej.

Ciekawy jest fakt, że kobiety cenią sobie brak zapachu benzyny i spalin aż w 44%, podczas gdy w przypadku mężczyzn jest to istotne zjawisko tylko dla 27% z nich. O dziwo to mężczyźni bardziej preferują ciszę – dla 35% z nich liczy się to, że pojazdy elektryczne redukują hałas na drogach; tylko 20% pań ma podobne poglądy.

Samochody elektryczne wydają się być wręcz stworzone dla kobiet. Badanie wykazało, że aż 88% Polek nie przejeżdża dziennie więcej niż 60 km. Dla porównania – 72% ogółu Polaków nie przekracza na co dzień takiego dystansu. Kobiety jeżdżą więc zdecydowanie mniej. 63% mężczyzn przejeżdża dziennie maksymalnie 60 km. Tylko 38% kobiet ma obawy, co do długości zasięgu samochodów elektrycznych; w przypadku panów jest to 50% ankietowanych.

Bardzo interesujący jest natomiast fakt, że aż 27% respondentek obawia się porażenia prądem przez samochód elektryczny. Widać, że twórcy pojazdów będą musieli zwrócić uwagę w swoich komunikacji na ten fakt by wykazać, że takie auta są bezpieczne.

Wygląda więc na to, że płeć piękna podchodzi do samochodów elektrycznych z dużo większym entuzjazmem. Niestety jeszcze trochę wody w Wiśle musi upłynąć byśmy mogli mówić o swobodnym dostępie do tej jakże ciekawej alternatywy dla obecnych samochodów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA