REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Podsumowanie Tygodnia – 13 – 20.07.2012

20.07.2012
11:05
REKLAMA
REKLAMA

Jak wiadomo, powaga zabija powoli, a wiadomości najlepiej przyjmuje się w skoncentrowanej formie. Dlatego też przygotowałem przekrój przez najciekawsze wieści ostatniego tygodnia dla osób niechętnych czytaniu długich i nudnych analiz i informacji prasowych.

– Nokia opublikowała podsumowanie wyników finansowych za drugi kwartał 2012 roku. Muhammad Saeed al-Sahhaf, ukrywający się przed wojskami koalicji pod pseudonimem „Stephen Elop”, poinformował o nieustającej determinacji swoich pracowników w celu wzmocnienia konkurencyjności firmy. Po opublikowaniu wyników wartość akcji firmy skoczyła o 11 procent, ale przy cenie wynoszącej równoważność dniówki w Korei Północnej nie jest to spektakularny wyczyn.

– CFO firmy Verizon zasugerował możliwość pojawienia się nowego iPhone’a w czwartym kwartale 2012 roku. Urządzenie ma być wyposażone w opatentowane i innowacyjne technologie prostokątnego kształtu, ikon w interfejsie oraz wskaźnika siły sygnału na belce u góry wyświetlacza.

– Tajwański nastolatek zmarł po 40-godzinnej partii gry w Diablo III. Przez ten czas zapaleniec nie jadł i nie pił; zasłabł po odejściu od komputera i zmarł po przywiezieniu do szpitala. Jestem pod wrażeniem tego wyczynu, wyobrażam sobie bowiem nadludzki wysiłek, jakiego potrzeba do siedzenia 40 godzin przy tym gniocie.

– Windows Phone 8 będzie dysponował możliwością robienia zrzutów ekranu. Media branżowe odnotowały falę masowych omdleń wszystkich siedmiu użytkowników WP po opublikowaniu tej rewolucyjnej innowacji. Ocudziło ich dopiero przypomnienie, że i tak nie dostaną aktualizacji do WP8, więc nie mają się czym przejmować.

– Rozpoczęła się kampania społeczna „W którym świecie żyjesz?”, mająca na celu zwrócenie uwagi na problem młodzieży uzależnionej od internetu. Chyba. Nie wiem, bo nie oglądam telewizji.

– Firma Google mocno wzięła się za bezpieczeństwo systemu operacyjnego Android. Biorąc sobie do serca prawdę o tym, że najsłabszym punktem w zabezpieczeniach najczęściej jest użytkownik, gigant z Mountain View we współpracy z Asusem tak opakował swój najnowszy produkt, tablet Nexus 7, by ni cholery nie dało się go wyjąć z pudełka. Dzięki temu nie da się włączyć urządzenia i narazić go na działanie złośliwego oprogramowania.

– Na mocy wyroku brytyjskiego sądu, firma Apple musi przez pół roku publikować na swojej brytyjskiej stronie internetowej przeprosiny skierowane do ich największego konkurenta, firmy Samsung. Chodzi oczywiście o oskarżenia o kopiowanie wyglądu i rozwiązań technologicznych. Dotarłem do treści przeprosin: Chcielibyśmy przeprosić firmę Samsung za oskarżenia o to, że kopiuje na żywca wszystkie możliwe rozwiązania z naszych produktów. Wcale nie uważamy, że Samsung to banda złodziei, którzy ni cholery nic nie są w stanie wymyślić samodzielnie i muszą „inspirować się” rozwiązaniami z urządzeń Apple.

– Powiększa się lista urządzeń, które otrzymają od producentów aktualizacje do najnowszych wersji systemu Android. Asus poprzez swój holenderski oddział poinformował o braku update’u do 4.1 dla Transformera TF101 tylko po to, by zdementować te informacje poprzez swój niemiecki oddział. Kanadyjski operator Telus poinformował o braku aktualizacji do 4.0 dla HTC Desire HD, po czym HTC skrupulatnie zaprzeczyło tym informacjom. Najtęższe umysły Pentagonu pracują w pocie czoła, by połapać się w tym burdelu.

– Angry Birds trafia na platformę Smart TV Samsunga. Boję się otworzyć lodówkę.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA