1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Płatna wersja aplikacji jakdojade.pl dostępna na Androida - brak reklam i nowe funkcje premium

jakdojade

Jeżeli znacie aplikację jakdojade.pl i używacie jej na smartfonach lub tabletach z Androidem to powinniście sprawdzić nowe funkcje jakie posiada zaprezentowana właśnie jej płatna wersja. Po dużym sukcesie, zarówno pod kątem popularności jak i ocen użytkowników oraz branżowych nagród, twórcy programu postanowili przygotować specjalne wydanie programu. Jakdojade.pl Pro jest wolne od reklam i posiada rozbudowaną funkcjonalność.

Do tej pory deweloperzy z CITY-NAV udostępniali w sklepie Google Play tylko darmową wersję programu jakdojade.pl, która utrzymywała się z reklam. Wczoraj zaprezentowano opcję Premium, która oferuje nowe funkcję w zamian za opłacenie specjalnego abonamentu. Funkcjonalność darmowej wersji aplikacji nie została przy tym w żaden sposób ograniczona.

Program jakdojade.pl oferuje wygodny dostęp do rozkładów jazdy komunikacji miejskiej dla miast: Białystok, Bydgoszcz, Katowice (GOP), Kraków, Łódź, Poznań, Radom, Szczecin, Toruń, Trójmiasto, Warszawa, Wrocław. Oczywiście godziny odjazdów autobusów i tramwajów to nie wszystko. Wisienką na torcie jest niezawodna osobista nawigacja GPS dla komunikacji miejskiej. Program pomaga w wyznaczeniu trasy i przeprowadzi nas przez miasto dobierając najdogodniejsze połączenia transportu publicznego. Podróżując z jakdojade.pl nie przegapicie żadnego przystanku, przesiadki, czy ostatniego nocnego autobusu.

Co nowego dodano w wersji Premium? Przygotowano specjalny widżet, który pozwala na śledzenie rozkładu z obserwowanego przystanku. Dzięki niemu możemy obserwować informacje o kolejnych odjazdach bez potrzeby uruchamiania programu. Muszę przyznać, że widżet ten prezentuje się bardzo ładnie i jest wyjątkowo czytelny.

Kolejną nową funkcją w Androidowej wersji aplikacji jest “radar najbliższych odjazdów” – znany dotąd tylko użytkownikom iPhone’ów. Zapewnia ona możliwość podglądu na rozkład jazdy dla przystanku na którym obecnie się znajdujemy lub tego, który jest najbliżej nas. Funkcja może być przydatna kiedy zaspani i spóźnieni pędzimy na miejsce odjazdu, wtedy dzięki niej sprawdzimy rozkład jazdy zanim dobiegniemy do naszego przystanku. Radar okaże się pomocny również w sytuacji gdy jakiś nadpobudliwy weekendowicz pożyczy sobie tablicę z rozkładem jazdy z naszego przystanku 🙂 Aplikacja jakdojade.pl w wersji premium oferuje również widżet radaru.

Wykupienie rocznego abonamentu Premium kosztuje 6,99zł i jest dostępne z poziomu darmowej wersji aplikacji, poprzez subskrypcje w sklepie Google Play. Opłata nie jest duża, a pamiętajmy, że darmowa funkcjonalność aplikacji i tak jest już bardzo rozbudowana. Jeżeli nie przepadacie za programem jakdojade.pl lub nie oferuje on rozkładów jazdy dla Waszego miasta to koniecznie sprawdźcie jego największego konkurenta, czyli aplikację Transportoid. Pisaliśmy już o niej na łamach Spider’s Web przy okazji problemów Tomasza Zielińskiego – twórcy  – z Krakowskim MPK.