REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowości w Windows Phone 8, które sprawią, że będzie to pełnoprawny system

27.07.2012
12:34
Poznaliśmy nowości jakie wprowadzi Windows 8. Pierwsze screeny z Windows 8
REKLAMA
REKLAMA

Windows Phone 8 Developer Preview SDK przynosi wgląd w nowości, które pojawią się wraz z premierą Windows Phone 8. Od strony użytkownika wszystko wygląda bardzo obiecująco – pojawi się opcja obsługi kard SD, backupu danych oraz ustawień w chmurze czy w końcu możliwość zaznaczania kilku zdjęć na raz. Z tymi wstępnie „odkrytymi” nowościami wiąże się jedno – Windows Phone 7 to było tylko preludium i chwilowy wypełniacz rynku tak, by Microsoft nie zniknął z niego całkowicie. Dopiero Windows Phone 8 będzie systemem, który może realnie zawalczyć o użytkownika.

MobileTechWord przyjrzał się wstępnie nowemu SDK i wyszczególnił kilka nowości. Po kolei – w podglądzie zdjęć pojawi się domyślnie opcja przycinania i obracania zdjęć oraz zaznaczania wielu zdjęć jednocześnie.

Przycisk obok paska adresu w Internet Explorerze będzie można przypisać do jednej z trzech funkcji – odświeżania, start/stop lub otworzenia listy ulubionych.

Użytkownicy dostaną również możliwość tworzenia backupu SMSów, listy zainstalowanych aplikacji, zdjęć, muzyki, wideo, zakładek czy ustawień w chmurze.

Pojawi się aplikacja Data Sense pozwalająca na zarządzanie i monitorowanie wykorzystania internetu mobilnego przez nasz smartfon.

Nowe Mapy Nokii, które staną się domyślnymi mapami, będą miały opcję zapisu offline.

W aplikacji aparatu pojawią się Lenses, czyli możliwość nakładania efektów na zdjęcia.

Wraz z premierą Windows Phone 8 pojawią się także nowe, odświeżone wersje aplikacji pakietu Office, a One Note zostanie osobną aplikacją (wcześniej był zintegrowany Office’em).

Użytkownik dostanie również możliwość wyboru z jakich aplikacji informacje mają się wyświetlać na lockscreenie.

Pojawi się możliwość wyboru, w której pamięci mają być przechowywane pliki – w telefonie czy na karcie SD. Dodane zostaną też nowe opcje ułatwień dostępu i mowy.

Windows Phone 8 dostanie możliwość obsługi kont firmowych, dzięki czemu zarządzający nimi będą mieli zdalny dostęp do nich. Poza tym przy połączeniu z Facebookiem system będzie polecał aplikacje – prawdopodobnie te, które mają odpowiedniki z Facebooka na Windows Phone 7.

Wiadomo też, że aplikacje będą mogły „porozumiewać się” między sobą jak w Windowsie 8. Trzeci deweloperzy dostaną dostęp do API plików na karcie SD, dzięki czemu aplikacje będą mogły dodawać, usuwać i modyfikować media na niej zapisane. Dodana też zostanie obsługa NFC z możliwością przesyłania danych, usprawniona zostanie łączność Bluetooth.

Bing dostanie karty przesuwane w bok i wiele, wiele innych, mniejszych z punktu widzenia użytkownika, ale ważnych z punktu widzenia dewelopera zmian.

To wszystko sprawia, że Windows Phone 8 zapowiada się na realnego konkurenta Androida i iOS, zwłaszcza, że wpisuje się w tworzony właśnie ekosystem urządzeń od Microsofu. Prywatnie przyznam, że chociaż mam uczulenie na kafelki, a estetycznie Windows Phone z tymi czarnymi, nudnymi ekranami nie pasuje mi kompletnie i jest dla mnie nieprzejrzysty, to Windowsa Phone 8 z chęcią bym przetestowała. Wydaje się, ze Microsoft w końcu otworzył się na użytkownika i da mu sporo możliwości, nie tracąc przy tym prostoty Windows Phone 8. Jak będzie to się okaże, ale zapowiada się obiecująco.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA