REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowa polityka odnośnie komentarzy na Spider's Web

25.07.2012
10:39
Spider`s Web
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio na Spider’s Web zmieniliśmy trochę zasady publikowania komentarzy. Od początku istnienia Spider’s Web Przemek Pająk stawia na wolność w komentarzach, możliwość dyskusji, krytyki i wypowiadania się. Jednak ponieważ chcemy, by Spider’s Web było miejscem, w którym komentujący czują się komfortowo w wypowiadaniu własnego zdania i opinii zaczęliśmy kasować niektóre komentarze według kilku zasad.

Komentarze, które odnoszą się bezpośrednio do autorów, a nie do treści tekstów, będą usuwane. Jeśli chcecie wypowiedzieć się na temat kompetencji autora, wyślijcie mu wiadomość na maila, piszcie w swoich mediach społecznościowych, albo skomentujcie, ale w sposób kulturalny i merytoryczny, podając argumenty i krytykując konstruktywnie. Usuwane będą też komentarze reklamowe, obrażające innych użytkowników lub merytorycznie kompletnie niezwiązane z tematem tekstu i jego treścią. Czyli na przykład “Sprzęty firmy XYZ to syf, nigdy bym nie wziął tego do ręki” wylecą. Nie dlatego, że kogoś obrażają, ale dlatego, że nic nie wnoszą do dyskusji, a powodują tylko niepotrzebną falę “hejtu” i kłótni. Będziemy starać się też usuwać komentarze agresywne, o zabarwieniu rasistowskim, wyśmiewające i – co tu dużo mówić – chamskie.

Na Spider’s Web mamy wielu komentujących, których wypowiedzi często wnoszą ogromną wartość dodaną do tekstów, a dyskusje w komentarzach niejednokrotnie są arcyciekawe i pokazują temat i problem z różnych perspektyw. Chcemy, by tak zostało. Chcemy, by komentujący komentowali, a nie zrażali się trollami i hejterami.

W Wasze ręce oddaliśmy też Blog Forum Spider’s Web, na którym możecie publikować własne teksty, czy wyrażać własne zdanie na konkretne tematy. Zamiast w komentarzach, niech takie wpisy znajdą się tam – często wiele z Waszych komentarzy nadaje się na właśnie osobne, pełne wpisy. Korzystajcie, macie jeszcze do tego okazję wygrania smartfonu Nokia Lumia 800.

Nie mamy zamiaru cenzurować komentarzy i nasze działania oraz powody ich kasowania pozostaną przejrzyste, a wszystko opiera się na wzajemnym szacunku.

Gdy tego nie ma, musimy zadziałać.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA