REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nexus 7 oraz Galaxy S III sprzedają się jak świeże bułeczki

23.07.2012
11:38
Nexus 7 16GB
REKLAMA
REKLAMA

Już w ubiegłym tygodniu Maciek Gajewski pisał na łamach Spider’s Web, że jest zaskoczony świetną sprzedażą Nexusa 7. Jak widać nie tylko on jest zaskoczony jego popularnością, a także Google oraz Asus, który jest producentem urządzenia. Dodatkowo Samsung sprzedał już ponad 10 milionów sztuk Galaxy S III i czeka go wkrótce aktualizacja do Androida 4.1 Jelly Bean. Klienci rzucili się jak wygłodniałe wilki na nowe urządzenia z Androidem.

Nexus 7

W tej chwili wersja tabletu wyposażona w 16GB dysk jest już niedostępna w sklepie Google Play. Jak może się wydawać twórcy urządzenia zakładali, iż to tańsza wersja, która jest wyposażona w dysk o pojemności 8GB, będzie cieszyła się największą popularnością wśród klientów.

Google był przekonany, że klienci wybiorą tańszy model oraz będą korzystać z usług Google Drive oraz innych usług przechowywania danych w chmurze w celu rekompensowania sobie mniejszej wielkości dysku twardego. Tak jednak się nie stało. Klienci postanowili po części dmuchać na zimne i wybrać ciut droższą wersję, ale oferującą 16GB na swoje dane.

Powody takiego zachowania konsumentów są trzy i aż dziwne, że Google myślał cały czas, że cena będzie kluczem, którym kierować się będą konsumenci w swoich wyborach.

Po pierwsze, Nexus 7 nie jest wyposażony w moduł GSM, tak więc nawet chcąc skorzystać z usług przechowywania danych w chmurze musimy znajdować się w zasięgu sieci Wi-Fi, a nie zawsze jest to możliwe, tanie oraz praktyczne.

Po drugie, urządzenie nie posiada slotu kard SD czy też micro-SD, co oznacza, że klient dokonując zakupu Nexusa wie, że w tani i prosty sposób nie rozbuduje swojego urządzenia. Osobiście nie rozumiem dlaczego zarówno w Galaxy Nexusach oraz Nexus 7 nie ma slotu karty pamięci, ale pewnie w ten sposób Google chce promować swoją chmurę danych, jednocześnie kastrując swoje urządzenia.

Po trzecie, i jest to może najmniej twardy argument, wydając aż 200 dolarów wolimy dołożyć kolejne 50 dolarów i mieć dostępne więcej miejsca na „zapas”, tylko dlatego, że jest to możliwe.

Wybór wersji Nexusa 7, który powoli dociera już do Polski poprzez nieoficjalne kanały dystrybucji, należy do każdego kupującego. Mimo wszystko, gdybym miał wybierać to dołożyłbym te 50 dolarów, aby być zabezpieczonym na wszelką ewentualność. Wybór wersji zależy w głównej mierze od profilu użytkowania tabletu. Jeśli ma on służyć tylko do przeglądania stron WWW, sieci społecznościowych oraz odbierania jak i wysyłania poczty e-mail to wersja 8GB zapewne wystarczy z naddatkiem. Jednakże gdy tablet ma być też centrum multimedialnej rozrywki to i 16GB pojemności dysku może okazać się niewystarczające.

Samsung Galaxy S III

Koreański producent elektroniki użytkowej potwierdził właśnie, iż jego flagowy smartfon znalazł już ponad 10 milionów nabywców. Wynik doprawdy imponujący zwłaszcza, że od jego premiery minęły dwa miesiące. Oznacza to, iż każdego dnia sprzedawanych jest ponad 190 tysięcy sztuk tego smartfona.

Otwartą kwestią pozostaje to, czy przedstawiciel Samsunga miał na myśli odbiorców końcowych – klientów, czy też chodzi jedynie o dostarczanie urządzeń do dealerów. Jednakże i tak Samsung osiągnął sukces, którego nie rozumiem. Jeśli w przypadku Galaxy S oraz S II były to moim zdaniem urządzenia wnoszące nową jakość na rynek smartfonów z Androidem, tak w przypadku najnowszej odsłony „galaktyki” jestem zdania, iż nie wprowadza niczego odkrywczego, a jedynie dostarcza według mnie mniej potrzebnych „wodotrysków”, co może nie wystarczyć w walce z nowym iPhonem na którego premierę czeka wiele osób.

Jednak Samsungowi udaje się wraz z każdą kolejną odsłoną flagowego smartfona poprawiać rekordy jego poprzednika. Galaxy S osiągnął poziom 20 milionów sprzedanych sztuk w 16 miesięcy obecności na rynku, jego następca już tylko w około 8 miesięcy. Wydaje się, że i tym razem Samsung zawstydzi sam siebie i Galaxy S III złamie barierę 6 miesięcy i to z dużym naddatkiem.

http://youtu.be/w9VLFuT4q6E

Jeśli jesteście posiadaczami tego smartfona, to zapewne ucieszy Was informacja, iż najprawdopodobniej już pod koniec sierpnia możecie otrzymać aktualizację, która sprawi, iż Samsung Galaxy S III będzie pracował pod kontrolą najnowszej wersji Androida 4.1 Jelly Bean.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA