REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

NASA stworzyła genialną grę! Wyrusz na podbój Marsa

18.07.2012
9:00
mars-rover-landing-game
REKLAMA
REKLAMA

Czasami świetne gry nie powstają z inicjatywy wielkich deweloperów. Pewnie wiele osób pamięta grę America’s Army stworzoną przez amerykańskie wojsko. Tym razem NASA postanowiła stworzyć grę, przy której można spędzić wiele godzin.

Wczoraj agencja kosmiczna pokazała światu „Mars Landing Rover”, grę stworzoną przy współpracy z Microsoftem na konsole Xbox 360. Co więcej gra w pełni wspiera czujnik ruchu Kinect oraz jest dostępna bezpłatnie w Xbox Live Marketplace .

Pomysł na rozgrywkę grze od NASA oraz Microsoftu jest banalnie prostu. W „Mars Landing Rover” przejmujemy kontrolę nad pojazdem kosmicznym wraz z łazikiem. Naszym celem jest bezpieczne sprowadzenie pojazdów na powierzchnię Czerwonej Planety. Jak wygląda przebieg Mars Landing Rover prezentuje najlepiej poniższy film wideo.

Biorąc pod uwagę użycie Kinecta gra może być prawdziwym hitem w domach Amerykanów jak i Polaków. Oczywiście ta produkcja nie ma tylko i wyłącznie dostarczać rozrywki i powstała w celach edukacyjnych. Twórcy liczą na podniesienie zainteresowania oraz świadomości dotyczącej misji kosmicznych realizowanych przez NASA.

Fakt ten nie jest zaskoczeniem, wieloletnie programy kosmiczne realizowane przez amerykańską agencję kosmiczną są bardzo kosztowne, co w obecnych czasach kryzysu oraz poszukiwania oszczędności nie spotyka się z takim entuzjazmem podatników jak np. na początku realizacji programu Apollo. Zatem grę można potraktować jako zabieg PRowy, jednakże walorów edukacyjnych oraz rozrywkowych nie można pominąć.

Nie jest to jedyny zabieg ze strony NASA mający budować świadomość oraz poczucie uczestnictwa w tych wydarzeniach wśród mieszkańców USA. Jak się okazuje produkt nie jest przeznaczony wyłącznie na rynek amerykański. Każdy chętny może skorzystać z aplikacji „Be A Martian” w wersji webowej, przeznaczonej na telefony z Androidem  lub z iOSem i śledzić postępy w odkrywaniu Czerwonej Planety.

Widać, jak w doskonały sposób można wykorzystać nowe technologie w celu zaangażowania jak najliczniejszej grupy osób do działalności związanej z nauką. Ciekawe, kiedy polskie instytucje nauki oraz kultury pokuszą się o tak ciekawą formę promocji swojej działalności.

Jestem zauroczony pomysłem oraz wykonaniem tej gry. Gdybym tylko był kilka lat młodszy, to pewnie spędziłbym przy niej większość wakacji! Ukazanie się gry w tym terminie nie jest przypadkiem. Już w sierpniu będziemy świadkami eksploracji Marsa przez robota Curiosity.. Więcej na temat sierpniowego lądowania na Marsie można przeczytać w tekście Maćka Gajewskiego, do czego serdecznie zachęcam.  

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA